Kam se nebát jet? Jak se chránit? A co přináší největší riziko? Na téma koronavirus a aktuální cestování jsme si povídali s docentem Rastislavem Maďarem specialistou v oborech epidemiologie, prevence a kontrole infekčních nemocí, cestovní a tropická medicína.
Zdá se to jako sen. Zdá se, že Petr dokázal spojit všechno, co ho v životě baví. Vystudoval hydrobiologii na Univerzitě Karlově, kde vyučuje a přibližuje vědu veřejnosti. Kromě dokumentování mikrosvěta se živí také fotografováním a filmováním. Podniká expedice do vysokých hor, do džungle, do exotických krajin. Jenže všechno má svoje, někdy je venku u foťáku vážně nevlídno a občas pod objektivem mikroskopu není vůbec nic. I jemu na konci měsíce přijdou složenky. Tak, než bychom záviděli, pojďme se raději inspirovat.
18 evropských států, 11 543 kilometrů a 1357 dní na cestě. Projekt Kayak Around Europe odstartoval v Praze vyplutím na jih a skončil o tři a půl roku později připlutím ze severu tamtéž. Jirkovo vyprávění o životě v kajaku, na plážích a po marínách si přijďte naživo poslechnout v listopadu na festival Obzory.
Fotografka, cestovatelka, blogerka a ambasadorka značky Fjällräven Teru Menclová vášeň pro cestování objevila během dlouhodobého pobytu v Madridu. Nejraději se ztrácí v horách a ve svých fotografiích se snaží vystihnout rovnováhu mezi lidskou duší a přírodou.
Jan Kasl patří mezi světovou špičku české sportovní fotografie. Na svém kontě má již několik velkých projektů a je autorem snímků, které obletěly celý svět. Spolupracuje s řadou zvučných jmen z české i světové sportovní scény a s foťákem už navštívil nejrůznějších kouty planety.
Matěj Balga objel svět, použil k tomu částečně kolo, přestože se za cyklistu nepovažuje, částečně kajak, k pádlování má stejný přístup jako k cyklistice, a pak všechno, co šlo.
Pět holek vyrazilo v tuktuku skrz Jižní Ameriku, najelo 9 096 kilometrů dobrodružství v holčičím stylu, užilo se spousty srandy a potkalo neuvěřitelné množství milých lidí.
Přírodovědec a fotograf mikrosvěta, popularizátor vědy, létá s dronem v extrémních výškách a na svém kontě má také několik krátkých přírodovědných filmů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video.
Klášter města Hemis se dva dny v roce mění na jeviště největší a nejpopulárnější náboženské slavnosti v Ladakhu, země vysokohorských průsmyků a žijící buddhistické kultury.
Cestovatele Honzu Brotánka už od mládí lákaly dálky, dětství prožil kousek od Plzně, pak vyrazil na první velkou cestu a ta se mu stala i osudovou, do Jižní Ameriky se zamiloval.
“Štěstí je skutečné, pouze je-li sdíleno.” zapisuje Christopher McCandless z posledních sil v rezavějícím autobusu uprostřed Aljašky. Vybavujete si tu scénu? Silná věc.
Cestování je vášeň, jídlo je láska největší. Kamila Rundusová (Kamu) spojila obě do úžasné životní jízdy, které ji přinesla pořad v TV, knihu, řadu zkušeností a zážitků.
Objet svět za 80 dní, tak zněla sázka Willy Foga, knižního cestovatele a snílka. Po řadě dobrodružství se mu to povedlo. Jak takováto cesta vypadá dnes?
Rodinná rozrůstající se firma vyrábí oblečení podle různých návrhů a hlavně z kvalitních materiálů. Následně ho prodává nejenom doma v Nepálu, ale hlavně exportují do celého světa včetně Česka.
Omar Jamaein má své sny, vystudoval mezinárodní vztahy a dlouhé roky pracoval v „klasickém“ cestovní průmyslu, kde pomáhal turistům, když se dostali do potíží. Dnes jim pomáhat cestovat bez nich.