Fraserův ostrov, na dohled od jižního pobřeží Queenslandu, je v mnoha ohledech výjimečný. Pyšní se titulem „největší písečný ostrov planety“ a ukrývá nepředstavitelné množství majestátních stromů i křišťálově čisté vody.
Petr Slavík je fotografem divoké přírody a držitelem několika mezinárodních ocenění, včetně zlaté medaile z největšího fotografického salonu Trierenberg Super Circuit. Jezdí po celém světě, aby zaznamenal poslední střípky divočiny. Věnuje se hlavně šelmám a ohroženým druhům, je autorem knih Divoká srdce, Blízká setkání a spoluautorem knihy Divoká planeta. V roce 2017 dokončil filmovou sérii Ve stopě predátora, která líčí dobrodružství fotografa divočiny při jeho cestách za největšími šelmami planety.
Rozsáhlé savany plné zvěře, jezera plameňáků, masajské vesnice a jejich rituály nebo sopečná krajina u jezera Natron. To je třídenní dobrodružství na treku málo probádaným masajským územím.
Člověk může mít pocit, že v dnešní korona virem zamořené době je cestování do jakékoliv země, naprostým nesmyslem. Je to samozřejmé, když na nás ze všech stran útočí média, s tím že se svět řítí do záhuby. Já jsem se i přesto zhruba před čtvrt rokem, kdy pandemie ztrácela u nás na síle, rozhodla vycestovat do mé oblíbené Afriky.
Aljaška je snem lidí, kteří prahnou po původní divoké přírodě a chtějí alespoň na čas zažít těsné sepětí s ní. Sem, na ostrov Kodiak, daleko od nejzažší civilizace, se vydal fotograf Petr Slavík, aby několik dní fotil život královských medvědů.
Afrika, černý kontinent, nepracující černoši, chudoba, nepokoje, nemoci. Kdo si jako první představí krásné původní lesy, divou zvěř a úsměv na tváři místních lidí? Já ano, ne kvůli tomu, že bych byla velký optimista, ale kvůli tomu co jsem v Africe zažila. A vím, že nejsem jediná.
Když už budete na Srí Lance, byla by škoda vynechat návštěvu místních národních parků a pozorování exotických zvířat (hlavně slonů, co si budeme povídat). V článku najdete inspiraci i pokud nemáte rádi davy turistů se selfie tyčemi.
Už to bude skoro 10 let, co jsem poprvé navštívil Afriku. Tehdy jsme s kamarádem hledali exotickou dovolenou a právě Keňa upoutala naší pozornost. Tato dovolená převrátila můj život vzhůru nohama. Postupem času jsem se do Keni vracel čím dál častěji a nakonec jsem tam strávil s přestávkami několik let na nejkrásnější africké pláži Diani Beach v Keni.
Stále zelený prales, vápencové skály mířící ostře k nebi a unikátní flora i fauna. Co si přát víc? Co třeba nějaký unikát. Třeba rostlinu s nejtěžším květem na světě? OK, máte ji mít. Vítejte v národním parku Khao Sok.
Oblast, která je pro nás Středoevropany opravdu tím nejodlehlejším a zdánlivě nejhůře dosažitelným místem na Zemi…Ve spojitosti s touto lokalitou nám naše fantazie povětšinou vykreslí nekonečnou pustinu, plochy věčného ledu a sněhu, neutichající vítr a dvouciferné minusové teploty…
Krajina Pána prstenů v sobě skrývá mnohé unikátní druhy rostlin i živočichů. Na Novém Zélandu se vyvíjí už téměř 85 000 000 000 let.
Namibie jedna z nejfotogeničtějších zemí afrického kontinentu. Stabilní a bezpečná destinace s nejstarší pouští světa, jedinečným přírodním a etnickým bohatstvím a obrovským množstvím zvířat. Krásné ubytování, dobré pivo, skvělé steaky, to vše si v Namibii můžete dopřát.
Arusha, Kilimandžáro, Tangarire…Tanzanie má 16 národních parků a co jméno, to pojem. Výsadní postavení mezi všemi má ale ten největší, nejslavnější a nejnavštěvovanější v zemi – Serengeti. Ročně se jím prožene 1 – 1,5 milionu pakoňů.
Silný prožitek z cest je spojený s různými podněty. Tentokrát vám přinášíme sedm tipů na zážitky se zvířaty (od pozorování velryb po jízdu na psím spřežení) a těším se na ty vaše!
Slon je největším suchozemský zvířetem na světě, které neustále bojuje s přílišným zájmem pytláků. Chcete-li si ho prohlédnout v jeho původním prostředí, budete muset hodně cestovat. A raději to udělejte co nejdříve…