HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Amerika

Ne nadarmo se Amerika dělí na dva kontinenty, které jsou nádherné svou naprostou odlišností. Severní Amerika ukrývá učesanou ukázku západního světa: USA a Kanadu, naopak Jižní Amerika nabízí spíše ukázku barevného třetího světa: Bolívie, Peru, Uruguay, Brazílie, Argentina, Paraguay, Kolumbie a další. A pak máme ještě Střední Ameriku. Panama, Mexiko, Guatemala, Kostarika nebo Honduras se tísní kdesi mezi oběma kontinenty.

Medvěd hnědý - kodiak, Aljaška, USAMedvěd hnědý - kodiak, Aljaška, USA

Kouzelníkova pyramida v mexickém UxmaluKouzelníkova pyramida v mexickém Uxmalu

Pohled na vulkán Licancabur přes lagunu VerdePohled na vulkán Licancabur přes lagunu Verde, Bolívie

 

 

Severní Amerika

Města kypící životem, jako je hazardní Las Vegas, filmový Hollywood nebo východní New York Washington, jsou dokonalým kontrastem k opuštěné aljašské divočině a národním parkům jako jsou Yosemity nebo Yellowstone. Drsně krásná panenská příroda je ale i doménou Kanady. Neměli byste vynechat Skalisté hory, Niagárské vodopády nebo národní parky Gros Morne a Miguasha.

Střední Amerika

Nejedná se o samostatný kontinent, ale seskupení států mezi Jižní a Severní Amerikou. Patří sem zejména malé státy: Guatemala plná vyhaslých sopek, Belize plná korálů a pláží, Honduras, Salvador, NikaraquaKostarika a panenská Panama. Občas je k nim řazeno i Mexiko s aztéckým městem Teotihuacán. Mimoto sem můžeme zařadit i poněkud svéráznou Kubu.

Jižní Amerika

Snad nejpestřejší je americký jih. Bolívie láká na nádherné hory i obrovské salary, Peru na naprosto výjimečnou faunu Galapágů, Brazílie na hustý amazonský prales, Chile na Patagonii. Zapomenout není radno ani na Kolumbii, Uruguay či Paraguay.

Vyberte si některý ze států Ameriky v menu vlevo.

Mapa Ameriky


 CESTOVATELSKÝ TWEET

Několikahodinové cestování letadlem je tu od toho abyste pak vypadali stejně jako na fotografii v pasu.