Pojeďte s námi na cestu do české historie, poznat život krajanů a nádherný kus země na samém konci karpatského oblouku, na rumunsko-srbském pomezí.
Výuka angličtiny v základní škole Ngolang na ostrově Lombok v Indonésii, kterou organizuje Kintari foundation.
Máte v sobě ten pocit, že nechcete prožít svůj život jen každodenním chozením do práce, pod tlakem a ve stresu naší moderní doby? Chcete věnovat svůj čas a energii něčemu smysluplnému? Toužíte poznat svět a jinou kulturu? Máte dost kuráže a umíte opustit pohodlí svého domova? Pojeďte učit děti angličtinu do Nepálu!
Help-camp v Thušsku se řídí myšlenkou přispět alespoň malým dílem k rekonstrukci některých zajímavých míst a jejich udržitelné přístupnosti pro návštěvníky regionu. Zároveň nabízí možnost poznat tento region mnohem hlouběji než obyčejný turista, vžít se do myšlení i problémů místních lidí a samozřejmě také poznat nové zajímavé lidi.
Cesta do Himálají je pro dobrovolníky úžasnou zkušeností, při které mohou poznat z blízka kulturu Malého Tibetu a zároveň udělat něco dobrého. V průběhu pobytu bydlí dobrovolníci u rodin dětí ze školy, mohou vyrazit s dětmi na školní piknik nebo se zúčastnit různých oslav, které ve vesnici probíhají. Kontakt lidí rozdílných kultur vede k vytvoření reálnějšího pohledu na život na druhé straně planety a poučení na obou stranách.
Nezisková organizace Spolek Prales dětem vytvořila nový unikátní dobrovolnický program na Sumatře, v němž se můžete zapojit do ochrany tropického deštného pralesa v česko-indonéské rezervaci Green Life a do ochrany Indického oceánu v souostroví Pulau Banyak na Sumatře v Indonésii.
Organizace United Vision vysílá do partnerských lokalit v Mexiku evropské dobrovolníky, kteří místním obyvatelům ve studiu anglického jazyka pomáhají. A to jak dospělým, tak dětem.
Žít nějaký čas v džungli na Sumatře. Zahlédnout třeba tygra. To vše se vám může poštěstit, pokud vyrazíte na Help camp Green life do Indonésie. A jaké to tam je? To vám prozradí dobrovolnice Ludmila.
Momentky z ulice nedaleko našeho domu ve čtvrti Dixinn guinejského hlavního města Conakry, kde jsme byli během Help Campu ubytovaní u kapitána Bangoury a jeho rodiny.
„Myslíte si, že nás ta bouřka mine?“ Ptám se jemně pantáty a dívám se s mírnou skepsí k nebi. „Žádný strach, holka! Tady v Gerníku má každý svůj osud napsaný tam nahoře.“ Usměji se a pozoruji žebřiňáky sousedů uhánějící k domovu.
Čech Yarda Gruss, který již mnoho let žije v Peru, kde provozuje hostel a cestovní kancelář, připravuje v roce 2014 první help camp v amazonské džungli u města Iquitos v indiánské vesnici San Pedro na řece Nanay. Yarda s touto vesnicí spolupracuje už několik let a rád by ji pomohl. Můžete se zapojit buď výukou malých indiánků, nebo se sázením juky, ananasu či banánovníku.
Projekt SURYA představuje solární školu, která umožňuje základní vzdělávání a celoroční výuku ve vesnici Kargyak. Ta leží ve výšce 4200 m.n.m. v severní části indického Himaláje v pohoří Zanskar, v jedné z posledních částí Indie, kde přežívá původní tibetská kultura.
Pokud moje aktivita prospěla byť jedinému člověku, tak jsem spokojen. Nejde jen o to někomu přímo pomoci, ale vyměnit si zkušenosti a naučit se respektovat jinou kulturu se všemi jejími odlišnostmi je pro naše společné přežití více něž podstatné.
Afrika. Černá Afrika. Slova, která mají zvuk snad pro každého jen s trochu dobrodružnou povahou. Reportáž fotografa a dobrovolníka, který se zúčastnil HELP CAMPU v Guineji.
Je to země plná hor, milých lidí a příjemných chvil. Právě takto zažili gruzínskou Tušetii účastníci letního help-campu v Omalu. Pracovali na rekonstrukci starých věží a dalších kulturních pokladů. Přečtěte si úryvek ze zprávy jednoho z dobrovolníků.