Indonésie

Stát Indonésie tvoří několik tisíc ostrovů. Na každém můžete vidět něco jiného. Za pozorováním orangutanů se vydejte na Sumatru, obdivovat starověké chrámy můžete na Jávě, za koupáním se surfováním se vydejte na Bali a pokud chcete objevovat nedotčený prales, vydejte se na ostrovy na východě země, například na Novou Guineu, kam moc turistů zatím nejezdí. Stále zde žijí kmeny a existují místa, které západní civilizace jště neobjevila. Ačkoliv jde o zemi s největším počtem obyvatel hlásícím se k islámu, žádná striktní muslimská pravidla se vás jako turistů ale nedotknou.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY INDONÉSIE a PRŮVODCE INDONÉSIÍ

Články o zemi

Ngadové z ostrova Flores
Domorodá etnika

Ngadové z ostrova Flores

Historie tradičních vesniček ve vnitrozemí indonéského ostrova Flores sahá až do předminulého tisíciletí. Do vesničky Bena zasazené do úbočí sopky Inerie vcházíme vstupní bránou s hrdým nápisem „Vítejte na místě megalitů a tradičních domů“.

ROZHOVOR: Jak jsem se stala digitálním nomádem
Práce, život, dobrovolničení v zahraničí

ROZHOVOR: Jak jsem se stala digitálním nomádem

Slovenská influencerka, cestovatelka a podnikatelka Andrea Zahurancová vyrostla na chatě ve Slovenském ráji a odmalička ji rodiče vedli k objevování krás tohoto světa. V jednadvaceti letech založila s bratrem firmu na online prodej oční optiky Eyerim a v době covidu se stala digitální nomádkou.

ROZHOVOR: Filipova cesta kolem světa plná dobrých skutků
Cestovatelé 21. století

ROZHOVOR: Filipova cesta kolem světa plná dobrých skutků

Filip Ouroda je učitel, fotbalový trenér, ale také cestovatel a dobrodruh se srdcem na pravém místě. Aktuálně je na cestě kolem světa a jeho cíl je jasný – pomáhat v každé zemi, kterou navštíví. Jak se mu to daří a kde všude už pomohl?

Kukang aneb jak se z pytláků v Indonésii stali  ochránci zvířat
Aktuality

Kukang aneb jak se z pytláků v Indonésii stali ochránci zvířat

Pytláctví je jednou z hlavních příčin ubývání živočišných druhů. Proti nelegálnímu lovu a obchodu s divokými zvířaty bojuje pozoruhodným způsobem záchranný program Kukang na severu ostrova Sumatra. V rámci spolupráce s místními komunitami zaměstnal dva bývalé pytláky outloňů a luskounů, kteří se stali terénními ochránci přírody. Své skvělé dovednosti orientace v pralese a sledování ohrožených divokých zvířat nyní rozšířili o moderní prvky využívané v ochraně přírody – instalaci a kontrolu fotopastí. Na ty se nedávno podařilo zachytit mj. i kriticky ohroženého orangutana sumaterského a vzácnou kočku Temminckovu.

Kouzelná krajina Sumatry
Domorodá etnika

Kouzelná krajina Sumatry

Hlavní sumaterské zajímavosti leží v horách, kde se prostírá nádherná krajina tropické džungle s orangutany, slony i pohostinnými lidmi. Mozaiku barevné Indonésie pak dokresluje kráterové jezero a vesnice s buvolími domy nebo zapomenutý ostrov Nias, na němž se můžete ponořit do smaragdové vody.

ROZHOVOR: Chci, aby mé cesty přinášely užitek i místním lidem a přírodě, říká Hana Svobodová, zakladatelka organizace Chráníme mořské želvy
Dobrovolnictví

ROZHOVOR: Chci, aby mé cesty přinášely užitek i místním lidem a přírodě, říká Hana Svobodová, zakladatelka organizace Chráníme mořské želvy

Jak cestovat udržitelně? Jaké místo považuje za svůj domov? Má někdy pocit, že její snaha chránit přírodu nemá smysl? A co ji dělá šťastnou?
Přečtěte si rozhovor s Hanou Svobodovou, zakladatelkou organizace Chráníme mořské želvy. Hanka vystudovala biologii a ochraně mořských želv se věnuje více než 16 let, a to nejen v Indonésii, ale také na Srí Lance a v Ekvádoru. Je propagátorkou udržitelného cestování a každý den se snaží plnit si své sny.

Podrobnější info o zemi