USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Havajských ostrovech. Aljaška je vysněným místem všech dobrodruhů a milovníků drsné přírody. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariany, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další.

Ve Spojených státech se nachází řada cestovatelsky přitažlivých míst, ať už jde o moderní New York, přitažlivé San Francisco a Los Angeles, bláznivé Las Vegas, politické srdce světa Washington a mnoho dalších. Ve všech městech najdete nepřeberné množství muzeí, divadel, kin, historických památníků a parků.   Samostatnou kapitolou je jedinečná krása přírody, která láká mnoho cestovatelů. Za vidění stojí místní národní parky jako například Grand CanyonYellowstone a Yosemite.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY A PRŮVODCE USA

Články o zemi

Na sever Kalifornie
Národní parky a přírodní skvosty

Na sever Kalifornie

Za Severní Kalifornii se někdy uvádí oblast až nad San Franciscem, jindy již od Bakersfieldu, kde končí pouště a začínají horské lesy. Nás v této oblasti nejvíc zajímaly mohutné Sekvoje, Yossemický národní park a jezero Tahoe, kde byl natáčen druhý Kmotr. A samozřejmě jsme se těšili i na květinové centrum Hippies, San Francisco.

Zion, Las Vegas a Údolí Smrti
Města

Zion, Las Vegas a Údolí Smrti

Poté co jsme předchozího večera v pozdních hodinách překročili hranice Utahu s Arizonou, ocitli jsme se nečekaně v jiném časovém pásmu. Místní chtějí mít zřejmě o hodinu delší večer. Před námi byl jeden z nejnáročnějších dnů naší výpravy, chtěli jsme stihnout projít si národní park Zion, vykoupat se v přehradě a večer zakončit v Las Vegas. A den poté nás čekala zkouška žárem v Údolí smrti.

Grand Canyon a Indiáni
Domorodá etnika

Grand Canyon a Indiáni

Ono ráno bylo o poznání chladnější, než jsme byli poslední dobou zvyklí. Byli jsme rádi, neboť nás ten den čekal nejtěžší výšlap celé naší cesty, sestup do Grand Canyonu, a zřejmě také nejdelší cesta autem, téměř 6 hodin.

Uprostřed ničeho v Mohavské poušti
Národní parky a přírodní skvosty

Uprostřed ničeho v Mohavské poušti

Poté co jsme po západu slunce opustili Los Angeles, otevřel se před námi pohled na donekonečna se táhnoucí rovnou dálnici. Takový pohled nás provázel následující dva týdny, jenom okolní krajina se v každém okamžiku měnila

Na divokém západě
Města

Na divokém západě

Ve chvíli, kdy jsme přistávali na letiště v Los Angeles, byli jsme ve Státech bezmála tři měsíce. Naše letadlo sice mělo zpoždění, byli jsme nevyspalí, ale zato jsme v letadle dostali nápoj dle výběru (pivo). Cestou jsme také z okénka letadla zahlédli krásy Mohavské pouště, kde jsme tipovali, zda právě přelétáme nad oblastí 51, nebo Hooverovu přehradu. Los Angeles nás přivítalo hustými oblaky a pošmourným počasím, i přes to se nám naskytly úžasné výhledy na město.

Work and travel v USA – Na skok v hlavním městě
Města

Work and travel v USA – Na skok v hlavním městě

Město tisíce monumentů a tisíce muzeí, město širokých, rovných a dlouhých ulic. Třeba i tak by se dal popsat Washington DC. Metropole od prvního pohledu vznešená a monumentální. Když do ni přijedete z New Yorku, můžete zažít šok – Washington je po architektonické i stylové stránce naprosto odlišný. A jen tak mimochodem se tam nenachází ani jedna budova, která by byla považována za mrakodrap.

Podrobnější info o zemi