Stručný průvodce

Ve Spojených státech se nachází řada cestovatelsky přitažlivých míst, ať už jde o moderní New York, přitažlivé San Francisco a Los Angeles, bláznivé Las Vegas, politické srdce světa Washington a mnoho dalších. Ve všech městech najdete nepřeberné množství muzeí, divadel, kin, historických památníků a parků.

Cestopisy z USA

Samostatnou kapitolou je jedinečná krása přírody, která láká mnoho cestovatelů. Za vidění stojí místní národní parky jako například Grand Canyon, Yellowstone a Yosemite.

Zázemí v amerických národních parcích je navíc jedinečné. Havaj a Florida jsou velmi příjemnými a romantickými místy pro dovolenou u moře. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z USA.

Zajímavosti z USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Havajských ostrovech. Aljaška je vysněným místem všech dobrodruhů a milovníků drsné přírody. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariany, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak převážně hornaté.

Další fotky z USA si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: