Většina cestovatelů míří do Keni kvůli překrásné přírodě. V národních parcích, například ve známém Národním parku Tsavo nebo přírodní rezervaci Masai Mara, je možné pozorovat krokodýly, nosorožce, ale i stáda gazel, žirafy, slony nebo velké šelmy, lvi a gepardy. V Masai Mara dodnes žijí kmeny Masajů, kteří dodržují způsob života na úrovni doby kamenné.
Bílá čepice nejvyšší africké hory ční nad suchou savanou obývanou obrovskými stády divoké zvěře v národním parku Amboseli a tradičními masajskými vesnicemi.
O Africe kolují nejrůznější mýty, předsudky, báchorky a zvěsti. Mediální obraz „černého kontinentu“ zahrnuje divoká zvířata, šelmy, opice, stáda slonů a antilop, která ale mizí a stávají se čím dál ohroženější, a také chudé, nebohé děti, které nemají vzdělání, nemají co jíst a nečeká je žádná budoucnost.
Prezidentský kandidát a mimo jiné také cestovatel Michal Horáček vystoupí na 4. ročník festivalu Obzory! Bude přednášet o kmeni Samburů žijícím v Keni.
Pokud byste se rádi vydali do oblasti „černé“ Afriky, je Keňa ideální zemí. Zapůsobí na vás především díky své rozmanitosti. Kromě několika safari jsou tady i národní parky v horách, krásné pláže a korálové útesy na pobřeží Indického oceánu. Lidé jsou přátelští a cestovat po vlastní ose není velký problém.
Tanzanští Masajové jsou hrdí na svůj tradiční způsob života. Muži a chlapci přes den pasou obrovská stáda dobytku, zatímco ženy se starají o domácnost. A když něco potřebují, zavolají si na mobil.
Projekty adopce na dálku určitě znáte. Díky němu má spousta dětí z nejchudších rodin šanci dělat pro nás tak automatické činnosti jako chodit do školy a nebo mít přístup k pitné vodě. Jaké to je, pokud se „adoptivní rodiče“ za dětmi vypraví? Přečtěte si reportáž z Keni!