HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

13.10.2020 Lety do Keni byly v září 2020 obnoveny. Cestující musí mít negativní test na covid (ne starší než 96 hodin), vyplnit před příletem online formulář (získat z něj QR kód) a projít zdravotním testem po příletu.

Vnitřní politická a bezpečnostní situace v zemi se stále zhoršuje. Kromě pokračujícího nárůstu běžné kriminality v hlavním městě, na hlavních komunikacích i přímo v turisticky atraktivních oblastech se stále více množí loupežná přepadení, nezřídka s použitím střelných zbraní. Obětmi jsou často cizinci, nevyjímaje diplomatické pracovníky. Nebezpečné oblasti – severní oblasti provincie Rift Valley (řídce obydlené, vysoká možnost přepadení, endemická oblast žluté zimnice), severní oblasti východní provincie, zejména parky Samburu, Buffalo Springs a Shaba.

Obecně se nedoporučuje chodit ve velkých městech a chudých oblastech pěšky, hlavně pak v nočních hodinách.(Nairobi slouží cestovatelům většinou jen jako přestupní uzel a k prohlídce Mombasy postačí dva dny)
Obecně je třeba si dávat pozor na různé „dohazovače“, kteří jsou většinou neodbytní a chtějí vám zařídit vše možné (nejčastěji safari). I zde platí, že je dobré obejít více agentur, než se na safari domluvíte.

Zdraví

Nejčastějšími příčinami onemocnění cestovatelů v oblasti východní Afriky jsou infekce získané nedostatečnou hygienou (jídlo, pití) a infekce přenášené hmyzem. Tyto infekce se mohou projevovat průjmy a zvracením (E. coli, salmonela, cholera, a parazité), horečkou (tyfus, toxoplasmóza) nebo poškozením jater (hepatitida).

V celé oblasti východní Afriky (včetně měst) se vyskytuje malárie. Pozor na horečnaté onemocnění endemické v oblasti Velké příkopové propadliny (Rift Valley Fever). Povinné očkování je v současnosti proti žluté zimnici. Na hranicích může být vyžadován mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením. Dále se doporučuje očkování proti tyfu, hepatitidě A/B a léky na malárii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: