Polsko

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY POLSKA a PRŮVODCE POLSKEM

Články o zemi

Palácový park – za atmosférou carských honů
Národní parky a přírodní skvosty

Palácový park – za atmosférou carských honů

Při vyslovení jména Bělověžského národního parku se téměř každému před očima objeví symbol této oblasti – zubr evropský. Málokdo už ale ví, že je zde zachována skupina pozoruhodných staveb z doby, kdy se na zubry ještě pořádaly pravidelné hony.

Utečte před sychravým podzimem a zimou do tepla polských termálních lázních pod Tatrami
Praktické rady na cesty

Utečte před sychravým podzimem a zimou do tepla polských termálních lázních pod Tatrami

Přijměte pozvání do Malopolska – jednoho z 16 polských vojvodství a historického regionu, který celou svou jižní hranicí sousedí se Slovenskem, a to už od Oravských Beskyd, podél celého tatranského hřbetu, Pieninského národního parku až po Nízke Beskydy nad Bardejovem. Největším městem regionu je Krakov.

Polské vánoční trhy kousek za českými hranicemi
Aktuality

Polské vánoční trhy kousek za českými hranicemi

Vánoční trhy – polsky Jarmarki Bożonarodzeniowe – opět brzy zavítají do mnoha polských měst. Jejich obliba vyplývá především z jedinečné sváteční atmosféry, kdy se všichni chceme během nákupní a uklízecí horečky na chvilku zastavit. Návštěva trhů ale není jen skvělou příležitostí k ochutnání regionálních specialit či nákupu originálních dárků, ale také nezapomenutelný kulturní zážitek a příležitost poznání místních tradic. Vánoční atmosféra Polska a místní trhy vás okouzlí krásnou výzdobou a zajímavým sortimentem. Z mnoha trhů v Polsku, které stojí za to vidět, jsme vybrali tři, které se nacházejí relativně blízko českých hranic – ve Vratislavi, v Katovicích a v Krakově.

Sametový víkend v polském Trojměstí
Aktuality

Sametový víkend v polském Trojměstí

V roce 1980 vzniklo v gdaňských loděnicích hnutí Solidarita, což je takový pěkný oslí můstek k tomu, abychom prodloužený sametový víkend 17. – 19. 11. 2023 strávili právě v Trojměstí.

Bydhošť
Města

Bydhošť

Ačkoliv od sebe leží Toruň a Bydhošť pouhých 50 kilometrů, tahle geograficky blízká města si snad paradoxně nemohou být vzdálenější ve všech jiných směrech.

Lodž
Města

Lodž

Historie „polského Manchesteru“ nemá v oblasti střední Evropy obdoby. Z nevelké obce s několika sty domorodci se během průmyslového 19. století stala textilní velmoc s více než půlmilionem obyvatel.

Podrobnější info o zemi