Peníze a ceny

Ceny ubytování, benzínu, jídla v restauraci či oblečení v Polsku jsou podobné nebo o málo nižší než v České republice. Celkově je v Polsku tak o 10-15% levněji než v ČR.

Dostupnost bankomatů a směnáren je v Polsku srovnatelná s ČR. Ve všeh turisticky atraktivních místech, v pohraničních obcích a ve větších obcích ve vnitrozemí není problém najít směnárnu.

V Polsku se platí vstupné do národních parků a přírodních rezervací, nejedná se ale o závratné částky, zhruba tak 30-50Kč na osobu. Vstupné do muzeí a památkových objektů je zhruba o 20% nižší než v ČR. Nejdražší vstupné je na známých hradech jako je např. Malbork a činí ca. 35 PLN.

Ceny ubytování začínají mnohem níže než v ČR a to díky tomu, že je v Polsku ještě rozvinutá síť jednoduchého ubytování turistické třídy, jedná se o ubytovny tzv. schroniska, jež lze v Polsku najít v každém okresním městě a v každé turistické oblasti, polské hory jsou jimi přímo posety. Zde se lze ubytovat již od 20PLN, tyto ubytovny většinou účtují extra poplatek za povlečení.

Jinak lze v Polsku nalézt ubytování  všech kategorií a cenových úrovní. Velmi rozšířené je i ubytování v soukromí, zhruba za cenu ubytování v schronisku, majitelé volných pokojů chodí zákazníky „lovit“ na přímo na nádraží. Ceny jídla v supermarketech jsou o 20% nižší než v ČR, v restauracích srovnatelné. Doprava je ca. o 10% dražší než v ČR.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: