HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Austrálie a Oceánie

Tento specifický kontinent má dva dominantní prvky, první je jeho největší stát - Austrálie, druhým pak Nový Zéland. Mimoto sem patří nepřeberné množství malinkých ostrovních států, jako je Fidži, Tuvalu, Šalamounovy ostrovy, Papua-Nová Guinea, Cookovy ostrovy či Mikronésie.

 

Panorama SydneyPanorama Sydney

Lake Wakatipu, Nový ZélandLake Wakatipu, Nový Zéland

V tradiční domorodé kánoi vydlabané z jednoho kusu dřeva. Využívá důmyslného vyrovnávadla pro balanc, ale je vhodnější pouze proV tradiční domorodé kánoi vydlabané z jednoho kusu dřeva, Samoa

 

Austrálie

Tato multikulturní země plná lidí z celého světa nabízí nejen dokonale rozmanitou přírodu, ale i krásná a moderní velkoměsta. Za návštěvu stojí Sydney nebo Canberra, kempování v přírodě, podvodní zkoumání Velkého bariérového útesu nebo návštěva národního parku Kakadu. Austrálie je zkrátka nevyčerpatelný zdroj jedinečných cestovatelských cílů.

Nový Zéland a další ostrovy

Neopakovatelná krajina navíc v posledních letech proslavená kultovním filmem Pán prstenů. To je Nový Zéland, jediná země, kde je prý více ovcí než lidí. Ať se zde rozhodnete jet kamkoliv, vždycky objevíte naprosto jedinečné místo. Dosti na sever od něj leží souostroví Nová Kaledonie obklopené korálovými útesy, džunglí porostlá Papua-Nová Guinea nebo souostroví Fidži.

Vyberte si některý ze států Austrálie a Oceánie v menu vlevo.

mapa Austrálie a Oceánie


CESTOVATELSKÝ TWEET

Nikdy není pozdě na to, plnit si své dny.
Sponzorováno