Památky UNESCO

Na světě je aktuálně přes 1200 památek UNESCO ve 167 zemích světa. Poznávejte je na svých cestách opravdu důkladně a dopodrobna.

Manhattan nikdy nespí
Města

Manhattan nikdy nespí

Jako obrovská na pět částí rozřezaná pizza s mnoha barevnými toppings vypadá město New York z výšky. Když sem zavítáte poprvé, musíte se rozhodnout, do kterého z dílů se pořádně zakousnete. Do Brooklynu, Queensu, Bronxu či Staten Islandu? Většina lidí zůstane pochopitelně u Manhattanu.

FOTOREPORTÁŽ: Surva – karneval v balkánském stylu
Domorodá etnika

FOTOREPORTÁŽ: Surva – karneval v balkánském stylu

Z ulic bulharského města Perniku plného maškar zaznívají zvuky tisíců zvonců, které na pomezí starého a nového roku vyhání zlé duchy. Poslední lednový víkend se tu každoročně za účasti stovky folklorních skupin koná festival maškarnách her, masopustních masek a zvyků a s ním prochází ulicemi strašidelné postavy, rohatí čerti nebo ptačí masky pošité pery, pentlemi a korálky.

Po stopách malíře Sorolly. Putování z Valencie do Madridu za uměním
Města

Po stopách malíře Sorolly. Putování z Valencie do Madridu za uměním

Španělská autonomní oblast Valencie se stejnojmenným hlavním městem se rozprostírá na východě země u Středozemního moře. Nabízí svým návštěvníkům téměř po celý rok teplé počasí, krásné pláže, horské hřebeny, ale vyznačuje se především pěstováním citrusů. Od března do května je hlavní sezóna, kdy citrusy ucítíte všude. Je několik důvodů k návštěvě Valencie. Jedním z nich je Sorolla. 

Na turecké riviéře si vybere každý podle svého gusta
Kulturní památka

Na turecké riviéře si vybere každý podle svého gusta

Tureckou středomořskou riviéru zosobňuje obrovské množství špičkových hotelových rezortů, jež jsou cenově dostupné i pro průměrně vydělávající Čechy. Rozsáhlá pobřežní oblast země rozkročené mezi Východem a Západem je ale v mnoha ohledech unikátní a její bohatství dalece převyšuje hodnotu čistého a po většinu roku příjemně teplého moře. K onomu bohatství patří mimo jiné impozantní pohoří Taurus, které se zdvihá přímo od moře, početné památky včetně zachovalých antických staveb a další civilizační i přírodní skvosty v čele se slavným Pamukkale.

Bulharsko: Za málo peněz hodně muziky
Města

Bulharsko: Za málo peněz hodně muziky

Neradi byste si odpustili rodinnou dovolenou u moře, ale nechcete se trmácet příliš daleko ani nadmíru vyčerpat rozpočet? Pak právě Bulharsko může být dobrou volbou. Jihobalkánská země vyniká v rámci EU nízkou cenovou hladinou, příjemnými širokými plážemi se zlatavým pískem a čistým mořem, vynikající kuchyní i velkým množstvím přírodních krás a památek, za nimiž můžete vyrazit z hotelu na pobřeží. Místní resorty navíc procházejí rychlou modernizací. Za zmínku stojí i dobré dopravní spojení – u Černého moře můžete být z Prahy po dvouhodinovém přímém letu.

Místa Guatemaly, která vás učarují
Národní parky a přírodní skvosty

Místa Guatemaly, která vás učarují

Téměř polovina státu leží v džungli a je obklopená sopkami, není tedy pochyb o tom, že Guatemala se odvděčí všem milovníkům přírody, trekování v horách, ale i nadšencům do dávné mayské civilizace. To a mnohem více nabízí třetí největší země Střední Ameriky.

Za pár dní vlakem z Pisy do Milána
Města

Za pár dní vlakem z Pisy do Milána

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. Apeninská bota ale nabízí mnohem více míst, které stojí za návštěvu a poměrně snadno je lze projet třeba za prodloužený víkend.

<strong>Život na žhavé půdě, aneb křížem krážem Neapolským zálivem</strong>
Města

Život na žhavé půdě, aneb křížem krážem Neapolským zálivem

Neapol žije dneškem a na zítřek se neptá. Naplno. Vítejte v jedné z geologicky nejnepředvídatelnějších a seismicky nejaktivnějších oblastí Evropy i světa. V oblasti, které dominuje dvojitě rozeklaný vrchol Vesuvu. Jediné sopky na evropském kontinentu, která hrozí celému zálivu.

<strong>Terceira – největší divočina Evropy</strong>
Národní parky a přírodní skvosty

Terceira – největší divočina Evropy

Terceira je jedním ze dvou Azorských ostrovů, kam se lze dostat přímým spojem z pevniny. Na rozdíl od São Miguel se sem ale turisté neženou. I proto byste právě sem měli jet.

Kam vyrazit na jednodenní výlety z Méridy?
Města

Kam vyrazit na jednodenní výlety z Méridy?

Hledáte inspiraci kam vyrazit na jednodenní výlet z mexického města Mérida? Máme pro vás pár tipů na krásná, a přitom ne tolik turistická místa.

Za cykloturistikou i vínem do Dolního Rakouska
Cyklocestování

Za cykloturistikou i vínem do Dolního Rakouska

Dolní Rakousko nabízí přes 6 000 kilometrů cyklistických tras pro sportovce, ale i rodiny s dětmi. Díky propojení cykloturistiky s kulinářskými požitky se stává z této oblasti nevšední zážitek.

<strong>Krása i poučení voňavého Říma</strong>
Kulturní památka

Krása i poučení voňavého Říma

Přestože Řím zrovna neoplývá rozlehlými městskými parky jako jiné světové metropole, neuvěřitelně krásně voní. Právě tato přenádherná vůně si podmaní každého na dlouhá desetiletí. Intenzivněji než zrakový či sluchový vjem. I když dívat se je také opravdu na co.

Které chrámy v kambodžském Angkoru rozhodně nevynechat?
Památky UNESCO

Které chrámy v kambodžském Angkoru rozhodně nevynechat?

Poblíž jezera Tonlé Sap, plného vody, ryb a úrodné půdy, leželo po pět století hlavní město Khmerské říše, jejíž vládci postupně vybudovali největší chrámový komplex světa s více než 200 stavbami – od malých věží až po majestátní chrámy, jimž vévodí Angkor Wat. Dodnes spoustu z nich stále ještě kryje téměř neprostupná džungle, v níž se budete cítit jako objevitelé.

Objevte Omán &#8211; přívětivou Arábii vonící kadidlem
Kulturní památka

Objevte Omán – přívětivou Arábii vonící kadidlem

Malebný sultanát na jihovýchodě Arabského poloostrova je aktuálním hitem českých cestovatelů. Podle dat internetového vyhledávače Seznam.cz směřovalo v lednu nejvíc dotazů na last minute zájezdy právě do Ománu. A není se čemu divit. Arabská monarchie nabízí jako turistická destinace nepřeberné množství lákadel. Krásné hory, kaňony, pouště i pláže, starobylá města, vesnice a pevnosti, skvělé jídlo ovlivněné Indií nebo třeba podívanou v podobě velbloudích dostihů.

Alžírsko – země blízká neznámá
Kulturní památka

Alžírsko – země blízká neznámá

Obrovské množství nádherných antických památek, starých měst a koloniální architektury, zelená a svěží příroda, vodopády a lesy severního Alžírska, nekonečné písečné duny a skalní útvary hluboko na Sahaře, Berbeři i Tuarégové.

1 2 3 9