Bulharsko: Za málo peněz hodně muziky

Bulharsko: Za málo peněz hodně muziky

Neradi byste si odpustili rodinnou dovolenou u moře, ale nechcete se trmácet příliš daleko ani nadmíru vyčerpat rozpočet? Pak právě Bulharsko může být dobrou volbou. Jihobalkánská země vyniká v rámci EU nízkou cenovou hladinou, příjemnými širokými plážemi se zlatavým pískem a čistým mořem, vynikající kuchyní i velkým množstvím přírodních krás a památek, za nimiž můžete vyrazit z hotelu na pobřeží. Místní resorty navíc procházejí rychlou modernizací. Za zmínku stojí i dobré dopravní spojení – u Černého moře můžete být z Prahy po dvouhodinovém přímém letu.

Bulharskou přímořskou riviéru lze rozdělit na dvě oblasti – severnější s centrem ve městě Varna a jižnější kolem Burgasu. Obě přímořská města mají mezinárodní letiště a spojení s českou metropolí. Na „nekonečné“ bulharské pláže se můžete vypravit také s cestovní kanceláří Blue Style, která pro vyznavače aktivní dovolené nabízí i širokou paletu výletů na zajímavá místa. Na svém webu CK Blue Style mimo jiné přibližuje jednotlivé lokality a pomáhá s výběrem destinace „na míru“.

„Zájem o Bulharsko v posledních letech stoupá. Letoviska u Černého moře totiž procházejí postupně rekonstrukcí a s tím se zvyšuje i úroveň poskytovaných služeb. Bulharsko tedy již zdaleka není takové, jaké ho znali naši rodiče nebo prarodiče, ale stává se z něj moderní evropská destinace,“ upozorňuje obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek, která osobně doporučuje ubytování v hotelu Aqua Paradise.

Prastaré kostely i léčivé prameny

Varna je třetím největším městem Bulharska a vzhledem k dlouhé a bohaté historii stojí za návštěvu i v hlavní turistické sezóně. Kromě četných památek můžeme doporučit přístav s jedinečnou atmosférou. V bezprostředním okolí Varny se nachází přírodní unikát Pobiti Kamani – „kamenný les“. Blízké je i nejstarší bulharské letovisko Svatý Konstantin a Helena, kde můžete mimo jiné zkusit ponor do léčivého sirného pramene s teplotou 46 stupňů Celsia. Mimochodem pro někoho překvapující informace může být to, že Bulharsko patří mezi evropské země s největším počtem přírodních minerálních lázní. O poznání rušnější destinací v severnější části pobřeží jsou proslulé Zlaté Písky.

Stejně jako Varna patří Burgas mezi „velkoměsta“, z nichž se vám nechce utíkat. Přívětivou atmosféru podporuje rozsáhlý park s letním divadlem nedaleko městské pláže. Severně od Burgasu leží malebné Pomorie, kde najdete pláž s léčivým bahnem, a také Slunečné pobřeží s osm kilometrů dlouhou (a velmi širokou) pláží. Jižním směrem pak dojedete k roztomilým, leč turisticky exponovaným poloostrovním městečkům Sozopol a Nesebar, ještě blíže k turecké hranici je situované letovisko Primorsko.

Bezpočet lákadel skýtá bližší i vzdálenější vnitrozemí. I s CK Blue Style se můžete vydat například do přírodní rezervace Strandža, do bahenných lázní Tuzlata u Balčiku nebo k unikátní thrácké svatyni Beglik Tasa. Po několika hodinách jízdy autobusem vás odmění pohled na majestátní pohoří Rodopy, město Plovdiv nebo někdejší bulharskou metropoli Veliko Tarnovo, vystavěnou na vápencových terasách.

Nesebar – Historická část města (Starý Nesebar, přezdívaný též Perla Černého moře) je pod ochranou UNESCO, kterou jí zajistila zástavba typických dřevěných domů. Více než 40 kostelů včetně nejznámějšího Krista Pantokrata je státem chráněných a jejich vznik se datuje až do románských dob. Nenapodobitelnou atmosféru Nesebaru dotváří jedinečná lidová architektura. V Nesebaru je též větrný mlýn a největší akvapark na Balkánském poloostrově.

Co vidět ve Varně? Naše tipy: most Asparouhov (nejdelší v Bulharsku, provozuje se zde bungee jumping), římské lázně, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Athanasia, Palác kultury a sportu, pomník cara Kalojana, sousoší s názvem Zamilovaní draci, přímořský park Mořská zahrada (fontána Sirén, minizoo, letní divadlo, akvárium, terárium, planetárium Mikuláše Koperníka, přírodopisné muzeum, Pantheon, památník Pohraniční stráže, dětský zábavní park, psí hřiště, delfinárium…).

CK Blue Style je největším samostatným subjektem na trhu českých cestovních kanceláří. Přesto ale nejsme továrna na dovolenou. Jsme velká rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi, které jsme získali díky osobnímu poznávání jednotlivých destinací. Zařídíme i celou škálu nadstandardních služeb, jako privátní transfer z letiště v destinaci, láhev vína na pokoj, nejzajímavější výlety šité na míru, až po zorganizování romantického svatebního dne na břehu moře. Do našeho portfolia spadá Středomoří, pobřeží Černého moře, i africké země a exotika. Jsme Blue Style a dovolenou pro vás děláme s láskou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí