Pokud máte děti, v nichž jste zakořenili lásku k horám a poznávání, nadchnete je Švýcarskem. Kromě nádherné krajiny plné zeleně a zvuku kravských zvonců posílí jejich náklonnost k této alpské zemi i výtečná čokoláda, letní sníh, líbivá švýcarská vlajka a všudypřítomné vlaky, které připomínají nekonečný železniční modýlek.
Ptali jsme se moderátorky, herečky a scénáristky Terezy Tobiášové, jak lze spojit čas s dětmi a cestováním i do těch náročnějších destinací.
Většinou je konec září v údolí Lauterbrunnen úchvatnou hrou barev. Ze skalní rokle se vlevo i vpravo řítí sedmdesát dva vodopádů, jejich kapky a kapičky se rozstřikují do daleka a vytvářejí závoj prosvětlený paprsky slunce. Hluboké tóny barev dělají na podzim zelenou ještě zelenější a zlatí modříny i buky v hustých lesích. Jméno Lauterbrunnen pochází z keltského výrazu pro „samá voda“.
Syn spal poprvé ve stanu, když mu byly 4 měsíce. Nacestoval se s námi už dost, ovšem nikdy ne tak daleko. Když mu byl rok a půl, koupila jsem levné letenky do Panamy a „děj se vůle boží“. V době našeho pobytu byly malému dva roky a dva měsíce, stále nosil plínky a budil se v noci na mléko. Přesto mám pocit, že si cestu užil stejně jako my.
Saalbach Hinterglemm je známý především mezi lyžaři, kterým nabízí nespočet sjezdovek. Jak si ale užít tento kout rakouských Alp v létě? Máme pro vás pár tipů na turistické i cyklistické stezky, lanovky nebo aktivity s dětmi.
Že je Thajsko skutečně „Asií pro začátečníky“, kde všechno funguje, jsme se s manželkou přesvědčili po několika málo dnech od přistání v Bangkoku. Vypravili jsme se tam s pětiletou a bezmála dvouletou dcerou v rámci rozšířené verze původního plánu, který zahrnoval „pouze“ návštěvu švagra v Austrálii. Současně jsme se přesvědčili o tom, že covid už nijak neomezuje cestování do jihoasijské země ani uvnitř jejích hranic.
Chystáte se na dovolenou s dětmi a přemýšlíte, co je potřeba zařídit? Či snad ještě nemáte najisto zvolenou cílovou destinaci? Poradíme, jak vybrat správnou dovolenou, způsob dopravy i co všechno musíte před cestou oběhat.
Jónské ostrovy patří k nejzelenějším oblastem Řecka. Mají nejvíce vláhy, mírnější klima a byly v rozhodujícím období antického drancování lesů tak trochu stranou zájmu. Díky tomu můžeme odpočívat v borových lesích a vnímat typickou středomořskou vůni cypřišů a řev cikád.
Městečko Bad Wörishofen by nejspíše zůstalo malou vesnicí, pokud by se sem roku 1852 nepřistěhoval kněz a léčitel Sebastian Kneipp.
Thajsko se po dlouhé době otevřelo mezinárodním cestujícím. Jaká je tam atmosféra a jak vnímají situaci místní? Přečtěte si postřehy Zuzky, která se s rodinou do Thajska vydala.
Odjakživa miluji cesty se stanem, dávají mi pocit dobrodružství, svobody, a hlavně splynutí s přírodou, a to i když spím v (nějakém vymazleném) kempu. Pobyt venku 24 hodin denně je pro mě totiž naprosto úžasný, blahodárný a hlavním synonymem pro slovo „dovolená“. Taky svým dvěma dětem se snažíme dopřát tenhle krásný a jedinečný způsob cestování.
Internet se hemží příběhy lidí, kteří dali výpověď a místo zaměstnání dlouhé měsíce brázdí svět. Je jich tolik, že už mě přestaly překvapovat. Když ale na instagramu čtu, že takto odvážný krok udělala rodina se 4 dětmi, okamžitě zpozorním. Wow! Kdo je to? Co je vedlo ke změně? Jak to zvládají logisticky, emočně, finančně? Co jim nová svoboda přinesla? Terezku a Honzu, manželé Rychtaříkovi, jsem zastihla v Praze, kde vstřebávali dojmy z první výpravy a rovnou se chystali na další.
Objevte unikátní přírodu a částečně i historii Čech a Moravy a seznamte se s projektem „Česko-polská Hřebenovka – východní část“, obnovenou historickou turistickou pěší trasou vedoucí po hřebenech hor od pomezí Jizerských hor a Krkonoš až po Praděd.
Přiznám se, že na cestách miluji jednu věc úplně nejvíc, a tou je svoboda. Možnost kdykoliv zůstat na místě déle nebo se naopak rychle přesunout třeba kvůli počasí. Na letošní část léta jsem dostala možnost otestovat poprvé střešní stan a díky němu se mi ten pocit svobody podařilo snadno vytvořit. S rodinou jsme měli na střeše našeho Volkswagenu namontován Tepui Foothill od Thule, který nám poskytoval úkryt a pohodlí při třítýdenní cestě po pevninské Itálii a Sardinii.
Kousek od Aše a zároveň na hranicích Saska a Bavorska se nachází malebné lázeňské město Bad Elster. Leží v údolí řeky Bílý Halštrov (Weisse Elster), kterou lidé dříve nazývali Klášterní voda, což svědčí o čistotě a léčebném účinku pramene. Oblast obklopují vysoké lesní porosty, zajišťující příjemné klima. Dovolená může začít!