FOTOREPORTÁŽ: Jižní PERU

FOTOREPORTÁŽ: Jižní PERU

Peru je barevným indiánským a andským klenotem Jižní Ameriky. Zaledněné štíty, jezera, vysoko položené indiánské vesničky. Pro milovníky hor je Peru takovým Nepálem Jižní Ameriky.

Vyrazit před téměř deseti lety na první velkou půlroční cestu do Latinské Ameriky považuji za jeden z nejlepších nápadů mého života. Přestože jsem si dříve myslel, že jižní Peru je někdy až nepříjemně turistické, na vlastní kůži jsem si nyní ověřil, jak hodně jsem se mýlil. Koncentrace zajímavých míst je v Peru obrovská, stačí se dobře připravit a zalovit ve vodách mimo klasický baťůžkářský „Gringo trail“. Navazujeme tam, kde jsme minule skončili a co jsme již nestihli. Spirituálním vrcholem další peruánské cesty byl několikadenní poutnický festival El Señor de Qoyllur Rit’i, který se odehrává v těžko pochopitelné výšce 4700 metrů nad mořem. Mimo populární Machu Picchu lze v jižním Peru navštívit i celou řadu dalších málo známých inckých památek. Dlouhým desetidenním trekem obcházíme posvátnou šestitisícovou horu Ausangate, poté si vyšlápneme na sopku s výškou afrického Kilimandžára. Peru je krásná a stále dobrodružná země. Nakonec ochutnáme i ono pověstné morče. 

Nejširší nabídku průvodců a map Peru (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Tento článek vyšel v časopise TRAVEL LIFE. Kup si předplatné časopisu TRAVEL LIFE a žádný skvělý článek o cestování už nikdy nezmeškáš. Najdeš v něm nejžádanější destinace, tajné tipy, krásné fotky, rozhovory s našimi i zahraničními cestovateli. AŤ VÍŠ, KAM PŘÍŠTĚ.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí