V podcastu, který jsme natáčeli na cestovatelském festivalu Obzory,
jsme se bavili s Pavlou Jazairiovou, českou spisovatelkou a reportérkou. Mezi její díla patří kniha Globalizovaná Indie, na jejíž motivy měla na festivalu přednášku.
Chcete čerstvé tipy na knihy s tematikou cestování? Máme pro vás 5 tipů na skvělé novinky z nabídky e-shopu KNIHCENTRUM.CZ, stačí si vybrat.
Máru Holečka asi není potřeba zdlouhavě představovat – je to špičkový horolezec, vyznavač alpského stylu nebo třeba dvojnásobný držitel mezinárodního ocenění Zlatý cepín. Jaký je ale v osobním životě? Nejen o tom se rozmluvil v novém knižním rozhovoru Dotknout se duše, o kterém nám řekl pár vět. A nevynechal ani dramatické detaily z nedávného sestupu ze sedmitisícovky Baruntse…
Chybí vám cestování? Vybrali jsme pro vás pár knih, které vás zaručeně přenesou do cizích krajin..
Kniha přináší zásadní vhled do způsobu ptačí existence i do posledních vědeckých výzkumů a významně posouvá naše pochopení toho, jak ptáci žijí a jak přemýšlejí.
Vánoce bez knihy nejsou ty pravé Vánoce. Jakou knihu vybrat pro cestovatele? Inspirujte se našimi tipy.
Festival OBZORY je za námi a my pro vás máme přehled knižních objevů. Berte to jako nevtíravé doporučení, pokud hledáte opravdu dobré čtení od dobrých lidí.
Na podzim má čtení tu správnou atmosféru. Venku je sychravo, brzy je tma a to přímo vybízí k tomu, udělat si pohodlí a začíst se do knížky. Vnímáte to taky tak?
Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán, vystupující pod pseudonymem Lost Czech Man, vydává svou první knihu mapující jeho téměř jedenáct měsíců dlouho cestu po Hedvábné stezce. Také jste někdy snili o tom, jaké to asi je, zabalit si malý batoh a vydat se do světa bez plánu, bez cílové destinace? Martin se na takovou cestu vydal. Na cestu, která se dá zažít jen jednou za život!
Cestovatel, spisovatel a dalo by se říct pábitel Ladislav Zibura musel změnit plány díky pandemii a myslím, že toho nelitoval ani on, ani čtenáři. Letos na podzim mu díky tomu vyšla knižní novinka s příznačným názvem: Prázdniny v Česku.
Jak vypadá špinavá práce pro textilní průmysl v zemích třetího světa? Dobrodružné vyprávění plné humoru nabízí odpovědi, které možná překvapí.
Cestovatelské zkušenosti, unikátní pohled na svět a originální postřehy v podání lékaře Julia Lukeše, který se odmalička toulá mezi kontinenty s batohem na zádech a dobrodružstvím v patách. Své nejbizarnější zážitky ze 100 navštívených zemí prozrazuje s nadhledem, humorem a bez příkras.
Čtete v létě spíš oddechové knížky, těžší témata, nebo cestopisy? Ať to máte jakkoli, z našeho výběru tipů na letní čtení (a poslech) si určitě vyberete.
Tuto cestu, respektive její cíl, jsem si vybral z důvodu poznání. Poznání života, tradic, lidí a jejích zvyků, které si i v současné době stále uchovali. Vy teď máte možnost poznat tento kout Evropy společně se mnou… Větší možnost poznání, zážitků a kultury máte v případě, že si cestu do rumunského Banátu naplánujete v období druhé poloviny měsíce srpna, kdy se koná již pravidelný festival – Festival Banát. Ten se koná ve vesničce Eibentál a každoročně na něm vystoupí několik českých skupin a dalších zajímavých hostů. Z České republiky jsou plánovány také organizované odjezdy a speciální vlaky. Doporučuji!
Březen, za kamna vlezem. A abychom se tam nenudili, připravili jsme pro vás tipy knížky k přečtení i k poslechu a k tomu tři tipy na knihy o pozornosti a meditaci. Co právě čtete vy a co na vás v knihovně čeká?