6 tipů na knihy pro ty, kterým chybí vůně dálek

6 tipů na knihy pro ty, kterým chybí vůně dálek

Chybí vám cestování? Vybrali jsme pro vás pár knih, které vás zaručeně přenesou do cizích krajin..

1) Hory a nekonečno – Viktorka Hlaváčková

Poetické vyprávění o putování horami, loukami a vesnicemi přes Kavkaz od Černého po Kaspické moře. Viktorka cestuje bez letadel, nalehko a odvážně. Nejradši volí neznačené dálkové trasy, bivakuje na místech, kde se jí líbí. Kniha o hledání štěstí a lásce k horám a hledání smyslu.

2) Pašerák srílanských snů – Jan Pavelka

Dobrodružný román, odehrávající se v roce 2008 na Srí Lance, jehož autor vedl tamní pobočku české humanitární organizace. V tě době se nynější oblíbená tropická destinace sotva vzpamatovala z vlny tsunami a občanské boje mezi vládou a tamilskými separatisty začínají nanovo. Vyprávění hlavního hrdiny vychází z autentických zážitků autora a situací, které se skutečně staly.

3) Jižní stezka a Severní stezka – Jan Hocek

Stezky Via Czechia představují nejdelší a nejodvážněji vedené dálkové trasy u nás. Přecházejí celou Českou republikou od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod a překračují nejvyšší vrcholy většiny našich hor. Obejdete republiku kolem dokola a ocitnete se přitom na našich nejkrásnějších místech. Všechny stezky jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku a některé dokonce i na běžky. Trasy jsou šikovně rozdělené na úseky tak, aby na konci byla možnost přespání, doplnění tekutin atd.

4) Čínou nahoru i dolů – Kateřina Stibalová

Co se stane, když si na cestovatelské seznamce najdete parťáka a vydáte se s batohem do Číny? Odlehčený cestopis o putování Čínou plný vtipných příhod a naivních chyb, které vás pobaví i inspirují. V knize nechybí ani krásné fotky.

5) Nový Zéland – Daleko na mapě, blízko k srdci (65 střípků z druhé strany zeměkoule) – Lucie Semanská

Knížku si asi nejvíc užijí všichni, kdo na Zélandu už byli. Bude to pro ně jako by se na chvíli teleportovali zpět. A ti, kdo tam ještě nebyli? V těch autorka knihy vzbudí chuť objevovat, žít chvíli na jiném místě a přinese tipy na neobjevená zákoutí a kavárny, kde mají ten nejlepší cheesecake.

6) Madagaskar, Maledivy – Jana Tlapák Navrátilová

Cestopisy podané očima malé Elišky cestovatelky, která místa navštívila se svojí rodinou. Knížky obsahují vtipné i neuvěřitelné příhody – věděli jste, že vás chameleon může kousnout? A jaké je proplouvat Maledivské souostroví na lodi s celou rodinou? Čtení pro malé i velké cestovatele.

Zkušenosti čtenářů

Test knihy (on-line)
Test webu www.seven-shards.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: