HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Přidat nové téma
kartuše
Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Já jsem sem odpověděl dřív, než to on napsal na jiný web, takže nic nepapouškuju. Nejsou to nesmyslné spekulace, ale zkušenosti z podobných destinací. Tady právě už jen vyjímečně odpoví někdo zkušený, takže i nasměrování dle zkušeností z jiných zemí může pomoci. Nevím, proč ti vadí upozornění, že tento způsob cestování tam asi nebude snadný nebo bezpečný. To je normální předávání zkušeností dávaných ke zvážení. Nijak ho nezrazuju. I na tom jiném webu jsem ho bránil před podivováním až útoky ostatních (kteří si takové cestování nedovedou představit na rozdíl ode mě, protože já to tak někdy částečně dělal) a doporučoval, aby si to vyzkoušel a případně se přizpůsobil místní situaci. A aby si pročetl cestopisy podobně cestujících nebo hitchwiki.org. Ty přesuny mezi ostrovy mě zkrátka zajímaly, protože bych to třeba sám rád někdy provedl, ale mám informace, že jsou velmi drahé.

Právě slovně agresivní lidi tvého typu (morousové, citlivky atd.) byli (spolu s trolly, kteří psali nesmysly pod jménem ostatních diskutujících) hlavní příčinou, proč diskuze mezi cestovateli na HS skončila. Psaní bez registrace totiž těmto hlupákům vyhovuje, zatímco na webech s registrací je diskuze stále celkem kultivovaná.

A já ti zase doporučuju, abys buď odpovídal fakticky a jasně na položenou otázku, nebo neodpovídal vůbec.

Lukáš se ptal, zda se dají sehnat v Karibiku kartuše. Tys mu napsal několik ničím nepodložených (a nesmyslných) spekulací, případně papouškuješ názory nějakých dalších lidí z jiný stránky, kteří se diskuze vůbec neúčastní. Co je ti po tom, kde bude spát a jak se přesouvat mezi ostrovy? Co má s kartušema v Karibiku společnýho, že máš procestovanou Jižní Ameriku a tvoje zkušenosti z Japonska? Každej nemůže vědět všechno a všude bejt, tak když nevíš, neodpovídej a přenech to někomu jimýmu, kdo odpověď zná.

Lidi tvýho typu je přesně ten důvod, proč jsem rezignoval se na cokoli na tomhle fóru ptát. Nikdy mi tady totiž nikdo neodpověděl. Akorát se vždycky vyrojí dva až tři takovýhle chytráci, co všechno ví, všechno znaj, všude byli dvakrát a začnou si tu plácat játra.

A vařič se dá sehnat na místě například takovej:

https://articulo.mercadolibre.com.co/MCO-587507386-estufa-hornilla-portatil-plegable-para-camping-pequena-_JM

Je sice trochu větší a težší než ty klasický naše kempingový minivařiče, ale já jsem s nim naprosto spokojenej.

1 2 3 68