HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Nejnovější

Nejdiskutovanější

Maroko
Severní Afrika

To ano, rádi poradí, ale spousta z nich za to bude očekávat peníze. Pokud vyloženě nemusíte, tak bych se místních ptal co nejméně. A hlavně se od nikoho nenechávejte doprovodit k ubytování apod. Stalo se nám, že nás jeden ochotný mladík zavedl do jedné z úzkých odlehlých uliček mediny, kde nás pak obklíčilo dalších šest jeho kamarádů a chtěli za službičku 200 dirhamů (500 Kč). Hádali jsme se s nimi a nakonec jim dali 50 dirhamů. Vlastní zkušenost zejména z Marrákéše. Pokud se vás bude takto někdo snažit doprovázet či vás zvát k sobě do obchůdku na mátový čaj "zdarma", ptát se Vás, jestli nechce poveřečet v restauraci jeho známého apod., zkuste nejdřív slušně odmítnout a poté i trochu rázněji, pokud bude třeba. Nebo řekněte předem, že nemáte peníze a že jim nic nedáte.
Smlouvání mě celkem bavilo a nemám problém někomu zaplatit třeba i trochu víc než jsem původně sám chtěl za nějaký výrobek, koření, arganový olej apod. ale dávat někomu peníze za radu, jakým směrem se dát nebo kam se jít najíst mi přijde absurdní.
V ostatních městech, které jsme navštívili, byla situace mnohem lepší (krátce Agadir, Essaouira, Imlil) a moc se nám tam líbilo.
Jinak jsme se necítili v nebezpečí prakticky vůbec. Nádherná země, do které se určitě rád někdy vrátím.

Nevíte kdy tam jezdí autobus, v kolik hodin?