HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Redakce

Bára Molnárová
Šéfredaktorka

Má ráda přírodu a dobrodružství. Po stopovacích cestách přes Balkán, Turecko, Arménii a Gruzii, vyrazila poprvé sama na Srí Lanku dělat výzkum o změně klimatu, učit děti angličtinu a žít ve vesnici s místními. Od té doby žila v Nizozemsku, v Mexiku a na Islandu. Navštívila Brazílii a projela Vietnam na motorce. Vybrala by si raději hory než moře, ale nejradši má kombinaci obojího. Kontaktovat ji můžete na e-mailu: bara.molnarova@hedvabnastezka.cz

Kateřina Petríková
Kateřina Petríková

Kateřina Petríková prozkoumala téměř 50 zemí světa na 4 kontinentech při cestách za divokou přírodou, místními lidmi, sportem a dobrým jídlem. Nejvíce si váží cesty do zimního Ladakhu, čtvrtletního putování JVA a 900 pěších kilometrů po Camino de Santiago, které ji k cestování prakticky přivedlo. Je šéfredaktorkou cestovatelského portálu www.HedvabnaStezka.cz, čímž se jí podařilo splnit koníčky a práci v jedno.

Petra Greifová

Petra vystudovala kulturní antropologii na UK v Praze. Od roku 2008 pracovala jako šéfredaktorka cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz a nyní je šéfredaktorkou časopisu TRAVEL LIFE a ředitelkou Festivalu OBZORY, největšího cestovatelsko – outdoorového festivalu v ČR. Cestování je náplní její práce i volného času. Miluje horské treky, jezdí na kole a lyžích. Na cestách ji zajímají hlavně lidé a jejich kultura, rituály, náboženství a architektura.

Spolupracovníci redakce

Tereza Kramplová

Autorka Tereza Kramplová se v životě řídí heslem „svět patří těm, co se nepo…“ a proto s radostí kombinuje studium na lékařské fakultě s cestováním po světě a vysněnou prací redaktorky v HedvabnaStezka.cz. Kromě těchto tří milovaných oblastí ji baví lezení, chození po horách, jízda na horském kole nebo trailový běh. Mezi její nejoblíbenější destinace patří Balkán a Indonésie.

Martina Doležalová

Od června 2018 cestuje po světě jako instruktorka jógy a dobrovolnice v oblasti vzdělávání, umění, kultury a výtvarné činnosti. V září 2019 vyšla její čtvrtá kniha, povídková sbírka Plovoucí po hvězdách. Věnuje se tanečním a hudebním performancím, vede workshopy zaměřené na jógovou praxi a meditaci, spolu-organizuje eventy odkazující k tradicím latinskoamerických a středo-amerických nativních komunit. Aktuálně žije v Peru.

Bohunka Kosová

Bohunka je surfařka, která cestuje po světě a pro svůj projekt Authentic World Food natáčí místní, jak vaří, a sbírá od nich autentické recepty. Ať už v tradičních domácích kuchyních, na ulici či v malých místních restauracích. Bohunka také založila startup Čajové bedýnky, přes který si můžete pro každé roční období objednat svou speciální bedýnku plnou čajové radosti. Více informací najdete na www.cajovebedynky.cz.

Jiří Kalát

Jirka se za posledních několik let podíval na mnoho míst světa, externě pracoval pro různé noviny i časopisy a přednášel na nejednom místě. Jeho boty stály na půdě USA, Guatemaly, Mexika, Turecka, Íránu, Laosu, Gruzie i Nového Zélandu. Několik měsíců se mu poštěstilo žít v Estonsku a rok ve Svaté zemi. V každém státě či městě se vždy zajímá o obyčejné lidi, jejich zvyky a životy. Je ředitelem cestovatelského festivalu Na@Na.

Josef Franc

Miluje přírodu a zvláště hory, kam se vydává s přáteli, aby si odpočinul od pracovního vytížení. Fotoaparát je jeho věčným souputníkem v práci i volném čase. V profesi kriminalistického technika Kriminální policie v Prostějově jsou jeho fotografie odrazem tvrdé reality. To negativní, s čím se v profesi setkává, kompenzuje svým koníčkem. Jeho zálibou je horská a krajinářská fotografie, cestování.

Veronika Tomanová

Autorka Veronika Tomanová je blogerka o cestování. Dva roky žila na Taiwanu, kde se infikovala nevyléčitelnou vášní pro jihovýchodní Asii a velmi ráda se sem vrací. Nejčastěji ji najdete s laptopem na cestách. Svoje cestovatelské tipy a triky sdílí na blogu VeronikasAdventure.com. Nyní žije v Německu se svou rodinou.

Honza Brotánek

Honza je vystudovaný inženýr. Brzy opustil úspěšně nastartovanou pracovní kariéru a odjel s batohem na dvouletou cestu po Jižní Americe. Po svém návratu založil úspěšný cestovatelský projekt dojizniameriky.cz, ze kterého postupem času vznikla cestovní kancelář, jejímž je majitelem. Dnes spolu s kolegy organizuje cesty pro zájemce o hlubší poznání Jižní Ameriky, její kultury a přírody.

Kateřina Duchoňová

Pracuji jako psychiatrička a psychoterapeutka, kromě jiného se zaměřuji na psychoterapeutickou pomoc migrantům. Věnuji se publicistické činnosti zaměřené na duševní zdraví, cestování, ale i sociální problematiku a lidská práva. Pracovala jsem jako dobrovolnice v Guineji a během studia medicíny jsem stážovala v nemocnicích v Egyptě a Libanonu. Podporuji Inbázi z.s., Lékaře bez hranic a Amnesty International.

Autor článku Ondřej Havelka
Ondřej Havelka

Cestovatel, religionista, teolog, podnikatel. Procestoval více než stovku zemí po celém světe. Mimo mnoha dalších absolvoval dvouletou cestu stopem a pěšky napříč celou Afrikou. Vystudoval kulturní a náboženská studia na UHK, teologii na UK, management na CBS a aplikovanou etiku na UK. Rigorózní řízení absolvoval na KTF UK, kde je nyní doktorandem. Zabývá se mezináboženským dialogem. Napsal několik knih. Žije s manželkou a třemi dětmi v Jizerských horách.

Andrea Kaucká

Cestovatelka, fotografka a milovnice saharské a subsaharské Afriky.
- Ta se stala mým druhým domovem a již více než 12 let tam trávím velkou část roku. Zbožňuji poznávání nových zákoutí a míst, stejně jako organizování a přípravy expedic pro ty, kteří chtějí poznat pravou Afriku, její tvář a duši. Setkat se můžeme na promítáních a nebo si jen přečíst mé zážitky a poznání zde na hedvabnestezce, v časopise Koktejl, motoristických časopisech nebo zahraničních periodikách.
O našich prvních cestách na černý kontinent se dočtete na webu www.divokaafrika.cz a foto sprchu občas zažijete na FB stránce Anythinginafrica

Dalibor Robi Mahel

Výtečný průvodce, odborník na geografii a historii. Oslňuje rozsáhlými encyklopedickými znalostmi, které dokáže poutavě propojovat do spletitých souvislostí a postřehů z mnoha navštívených zemí světa. Je odborníkem na geografii a historii, jako vystudovaný geograf přednáší zeměpis na Masarykově univerzitě. Krom toho sleduje politické dění na světové scéně, píše články do cestovatelských i odborných periodik, podílí se na korekturách průvodců řady Rough Guide, překládá. Díky horolezecké průpravě a dobrodružné povaze je skvělým parťákem i na odvážnější expedice do vysokých hor (sopky Ekvádoru, hory Kavkazu a Íránu, venezuelské stolové hory, džungle Mexika, Guatemaly, treky v Himálaji či dobrodružství v ruském Altaji a Sajanech. Krom toho vychoval dva syny, několik generací skautů a mezi nimi kudrnovského pana ředitele :-) a několik průvodců. S Kudrnou své cesty spojil už v roce 1995 a pravidelně se umisťuje na piedestalu nejobsazovanějších průvodců.

Kateřina Zelenková

Kateřina Zelenková ráda cestuje do hor, exotických krajin a zajímavých míst, kde čerpá energii, inspiraci a rozšiřuje si obzory. Při dobrodružných cestách je ve svém živlu. Navštívila např. Island, Indonésii (Jávu a Bali), Jihoafrickou republiku a Etiopii (pracovní cesty v rámci mezinárodních environmentálních projektů), Kolumbii. Pracovně se věnuje projektům zaměřeným na ochranu krajiny, půdy a sledování zemědělských plodin s využitím dat GIS (geografických informačních systémů) a DPZ (dálkového průzkumu Země).