Redakce

Vendula Pudelková
Šéfredaktorka

Vendula Pudelková vystudovala žurnalistiku na MU v Brně. Po své první návštěvě Afriky se do ní naprosto zamilovala, a od té doby ji pravidelně navštěvuje. Arabskou část prozkoumávala ve čtyřicet let staré Ávii. U rovníku zdolávala zasněžené vrcholy Kilimanjara. Nezanevřela však ani na ostatní kontinenty a cestováním se snaží trávit každou volnou chvilku. A to nejen po světě, ale i českých zákoutích. Kromě cestování je jejím velkým koníčkem i sport, a to lyže, běh a turistika.

Petra Greifová

Petra vystudovala kulturní antropologii na UK v Praze. Od roku 2008 pracovala jako šéfredaktorka cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz a nyní je šéfredaktorkou časopisu TRAVEL LIFE a ředitelkou Festivalu OBZORY, největšího cestovatelsko – outdoorového festivalu v ČR. Cestování je náplní její práce i volného času. Miluje horské treky, jezdí na kole a lyžích. Na cestách ji zajímají hlavně lidé a jejich kultura, rituály, náboženství a architektura.

Spolupracovníci redakce

Martina Doležalová

Od června 2018 cestuje po světě jako instruktorka jógy a dobrovolnice v oblasti vzdělávání, umění, kultury a výtvarné činnosti. V září 2019 vyšla její čtvrtá kniha, povídková sbírka Plovoucí po hvězdách. Věnuje se tanečním a hudebním performancím, vede workshopy zaměřené na jógovou praxi a meditaci, spolu-organizuje eventy odkazující k tradicím latinskoamerických a středo-amerických nativních komunit. Aktuálně žije v Peru.

Jiří Kalát

Jirka se za posledních několik let podíval na mnoho míst světa, externě pracoval pro různé noviny i časopisy a přednášel na nejednom místě. Jeho boty stály na půdě USA, Guatemaly, Mexika, Turecka, Íránu, Laosu, Gruzie i Nového Zélandu. Několik měsíců se mu poštěstilo žít v Estonsku a rok ve Svaté zemi. V každém státě či městě se vždy zajímá o obyčejné lidi, jejich zvyky a životy. Je ředitelem cestovatelského festivalu Na@Na.

Honza Brotánek

Honza je vystudovaný inženýr. Brzy opustil úspěšně nastartovanou pracovní kariéru a odjel s batohem na dvouletou cestu po Jižní Americe. Po svém návratu založil úspěšný cestovatelský projekt dojizniameriky.cz, ze kterého postupem času vznikla cestovní kancelář, jejímž je majitelem. Dnes spolu s kolegy organizuje cesty pro zájemce o hlubší poznání Jižní Ameriky, její kultury a přírody.

Autor článku Ondřej Havelka
Ondřej Havelka

Cestovatel, religionista, teolog, podnikatel. Procestoval více než stovku zemí po celém světe. Mimo mnoha dalších absolvoval dvouletou cestu stopem a pěšky napříč celou Afrikou. Vystudoval kulturní a náboženská studia na UHK, teologii na UK, management na CBS a aplikovanou etiku na UK. Rigorózní řízení absolvoval na KTF UK, kde je nyní doktorandem. Zabývá se mezináboženským dialogem. Napsal několik knih. Žije s manželkou a třemi dětmi v Jizerských horách.

Andrea Kaucká

Cestovatelka, fotografka a milovnice saharské a subsaharské Afriky.
- Ta se stala mým druhým domovem a již více než 12 let tam trávím velkou část roku. Zbožňuji poznávání nových zákoutí a míst, stejně jako organizování a přípravy expedic pro ty, kteří chtějí poznat pravou Afriku, její tvář a duši. Setkat se můžeme na promítáních a nebo si jen přečíst mé zážitky a poznání zde na hedvabnestezce, v časopise Koktejl, motoristických časopisech nebo zahraničních periodikách.
O našich prvních cestách na černý kontinent se dočtete na webu www.divokaafrika.cz a foto sprchu občas zažijete na FB stránce Anythinginafrica

Dalibor Robi Mahel

Výtečný průvodce, odborník na geografii a historii. Oslňuje rozsáhlými encyklopedickými znalostmi, které dokáže poutavě propojovat do spletitých souvislostí a postřehů z mnoha navštívených zemí světa. Je odborníkem na geografii a historii, jako vystudovaný geograf přednáší zeměpis na Masarykově univerzitě. Krom toho sleduje politické dění na světové scéně, píše články do cestovatelských i odborných periodik, podílí se na korekturách průvodců řady Rough Guide, překládá. Díky horolezecké průpravě a dobrodružné povaze je skvělým parťákem i na odvážnější expedice do vysokých hor (sopky Ekvádoru, hory Kavkazu a Íránu, venezuelské stolové hory, džungle Mexika, Guatemaly, treky v Himálaji či dobrodružství v ruském Altaji a Sajanech. Krom toho vychoval dva syny, několik generací skautů a mezi nimi kudrnovského pana ředitele :-) a několik průvodců. S Kudrnou své cesty spojil už v roce 1995 a pravidelně se umisťuje na piedestalu nejobsazovanějších průvodců.

Jan Kubišta

Znalec Madeiry a průvodce CK Inspira (https://www.inspira-travel.cz/)

Jirka Dolejší

Příležitostný vysokohorský turista, fotograf a cestovatel. Ale teď už se naraisoval dost a o dalekých cestách jen čte a píše. A díky svému knihomolství provozuje i malé knihkupectvi.

Lucie Mohelníková

Lucie Mohelníková na Maledivách od roku 2009, kde sezónně žije, procestovala již 128 ostrovů. Podílela se na projektu stavby a provozu několika nových penzionů a hotelů na obydlených ostrovech. Byla první, kdo cestování na obydlené ostrovy představil a začal propagovat nejen v ČR a SR. Díky jejím znalostem také zastávala funkci vicekonzulky na Honorárním konzulátu Maledivské republiky v ČR. Na Maledivy se můžete vydat nejlépe právě s ní a její cestovkou. www.otherwayholiday.com.

Tereza Stará

V Olomouci studuje žurnalistiku společně s politologií, mimo to se ale urputně zajímá o historii. Právě proto vyráží do světa, kde cestuje především po všech historicky významných místech, známých i neznámých. Nebojí se ani hor a těžkého batohu a v přírodě se cítí jako doma. Ráda cestuje na úplně všechna místa, kde je krásně a ráda se pak vrací domů. Jejím koníčkem je orientační běh a čtení cestovatelských průvodců, na cestách se snad tedy neztratí.