Denisa Zmeškalová

Denisa Zmeškalová

Šéfredaktorka webu HedvabnaStezka.cz

Jsem vášnivou cestovatelkou, nejčastěji se pohybuji na americkém kontinentě, který jsem si velmi oblíbila a častokrát se tam vracím. Na svých cestách sleduji především sociální situaci, která je mi díky oboru mého studia blízká. O svých cestách přednáším v knihovnách, kavárnách, školách, ale i cestovatelských festivalech.

Navštívené země

Těch je už celkem dost :-), ale nejvíce bych vyzdvihla americký kontinent, který je mou srdeční záležitostí a častokrát se tam vracím. Ve Spojených státech amerických jsem strávila už celkem 6 měsíců, a mou další oblíbenou destinací je Mexiko.

Nejdelší cesta

Nejdelší cesta trvala 5 měsíců, kdy jsem jela (především pozemní dopravou) z východu Mexika až do Mexico City a poté jsem přeletěla do Spojených států amerických.

Cesta, které si nejvíce vážím

Opět odpovím 5 měsíční cestu po Mexiku a USA. Při tomto putování jsem potkala nespočet úžasných lidí, kteří mi uvízli v srdci dodnes.

Proč cestuji a co mi cestování dalo a vzalo

Miluji cestování. Díky němu jsem poznala spoustu lidí, odlišných kultur, zjistila spoustu zajímavých informacích o jiných zemích, ale hlavně zažila to, co bych doma na gauči nepoznala.

Zvláštní záliby během cestování

Jsem studentkou oboru sociální práce a znalosti získané ze studia využívám při cestování. Český sociální systém znám a chci poznávat i zahraniční situaci. Takže s místními lidmi ráda vedu konverzace o tom, jak se v jejich zemi žije.

Největší cestovatelský sen

Mým největším snem je pořídit si dodávku, předělat si ji na obytný vůz a jet kam jen to půjde. Zastavit na nějakém pěkném místečku a ráno se probouzet s nádherným výhledem na přírodu.

Články autora

Pláže, potápění i canyoning. Na Korsice zažijete vše
Ostrovy a pláže

Pláže, potápění i canyoning. Na Korsice zažijete vše

Korsika s 1 000 km úchvatného pobřeží je snem milovníků pláží se směsicí bílých písečných zátok a oblázkových zálivů, které jsou považovány za jedny z nejčistších a nejkrásnějších ve Francii. Korsické pobřeží nabízí vynikající příležitosti ke koupání a pro dobrodružnější povahy je zde spousta nabídek vodních sportů včetně plachtění, windsurfingu, nebo jízdy na mořském kajaku.

Za andaluskými koňmi do Jerezu de la Frontera
Aktuality

Za andaluskými koňmi do Jerezu de la Frontera

Andaluské město – Jezer de la Frontera je známé nejen díky rozlehlým vinařstvím a flamencu, ale především kvůli chovu andaluských koní.

Cestujte zodpovědně vůči životnímu prostředí, nejen na Korsice
K zamyšlení

Cestujte zodpovědně vůči životnímu prostředí, nejen na Korsice

Korsika je známá svou bohatou a na evropském kontinentu jedinečnou biologickou rozmanitostí, a proto je péče o životní prostředí její hlavní prioritou. Ve snaze zachovat toto životní prostředí a přispět k místnímu rozvoji se Korsika rozhodla pro přístup k cestovnímu ruchu, který je udržitelný, vytváří hodnoty a respektuje rovnováhu území.

Korsika je rájem dálkových i jednoduchých pěších treků
Národní parky a přírodní skvosty

Korsika je rájem dálkových i jednoduchých pěších treků

Francouzský ostrov dlouhý necelých 200 km ležící ve Středozemním moři nabízí nadšencům dálkových treků, ale i snadnějších a kratších túr spoustu vyžití. Téměř nedotčená krajina nabádá k prozkoumání přírody a hor, kterými Korsika dominuje.

Knižní novinky z Nakladatelství Jota
Knižní tipy

Knižní novinky z Nakladatelství Jota

Příběhy vášnivého motorkáře o tom, jak procestoval 6 kontinentů, nebo cestopis z Íránu od profesionálky, která má s touto zemí více než 10 let vlastních zkušeností. K tomu několik průvodců, například o zemi dobrodruhů – Albánii, nebo o perle Balkánu – Bosně a Hercegovině. Tohle jsou čerstvé novinky z Nakladatelství Jota.

SOUTĚŽ: Vyhrajte audioknihu od největších českých cestovatelských legend UKONČENA!
Soutěže

SOUTĚŽ: Vyhrajte audioknihu od největších českých cestovatelských legend UKONČENA!

Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miloslav Stingl a Rudolf Švaříček publikují společně knihu Tamtamy času, aby přinesli co nejpestřejší zážitky z jedinečného ostrova Nové Guineji. Později vzniká od těchto cestovatelských es i audiokniha, o kterou máte možnost soutěžit.

Objevte duši Korsiky
Města

Objevte duši Korsiky

Korsika skrývá spoustu překvapení. Od pozoruhodných památek až po jedinečné vesnice! Od románských kaplí v Castagniccia přes barokní kostely v Bastii, opevnění v Bonifaciu, až po citadelu v Calvi. Historie zanechala stopy všude, i v těch nejodlehlejších vesnicích ostrova.

Po stopách slavného rytíře Cida východním Španělskem
Města

Po stopách slavného rytíře Cida východním Španělskem

Rytíř Rodrigez Díaz de Vivar, neboli Cid, podle kterého nese stezka Camino del Cid název, byl udatným bojovníkem. Vydejte se po jeho stopách východním Španělskem a poznejte tak zároveň krásné oblasti Španělska – Valencie, Castilla La Mancha, nebo Castilla y León. Trasu můžete projít různými způsoby – na kole, pěšky, autem, nebo na motorce.

Všechny chutě Korsiky
Etnokuchyně a recepty

Všechny chutě Korsiky

O Korsice jste už zajisté slyšeli kvůli nádherné přírodě, nebo kvůli úžasnému kulturnímu dědictví, ale ochutnali jste už někdy její gastronomii? Produkty plné chuti, které probudí vaše chuťové pohárky, místní speciality, které vám pomohou objevit gurmánskou Korsiku.

Dobrovolníkem v Gruzii
Dobrovolnictví

Dobrovolníkem v Gruzii

Rádi byste poznali Gruzii více do hloubky, než obyčejný turista a přitom podali pomocnou ruku a přispěli tak alespoň malým dílem k rekonstrukci zajímavých míst? Vítejte v Thušsku!