Německo

V Německu najdete vysoké hory, mořské pobřeží i Polabskou nížinu. Alpy i jejich podhůří patří k významným rekreačním oblastem, jsou zde dobré podmínky pro lyžování, trekking, horolezectví a cykloturistiku. Ve městech udržovaných v příznačném německém pořádku můžete obdivovat četné památky a muzea světového významu. K návštěvě lákaji staré hanzovní přístavy, například Lübeck, ale i Baltské a Severní moře se svými písčitými plážemi, dále pak německé hrady v hlubokých lesích a nezapomenutelné romantické údolí Rýna.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY NĚMECKA a PRŮVODCE NĚMECKEM

Články o zemi

Za legendou Teutoburského lesa
Kulturní památka

Za legendou Teutoburského lesa

Ta silueta se rýsuje proti obloze a je viditelná už z dálky. Muž v přilbici, opírající se o štít, s mečem pozvednutým ve vítězném gestu, jakoby chtěl rozříznout oblaka, plující po nebi. Dívá se do dáli na hřbety kopců Teutoburského lesa – vítejte v kraji náčelníka Hermanna! Ale kdo vlastně byl tento Hermann a kde se vzal jeho památník?

Národní park Jasmund: cesta za lesním tichem a bělostnými útesy
Příroda

Národní park Jasmund: cesta za lesním tichem a bělostnými útesy

Pro milovníky pěších túr nebo zapálené cyklisty toužící po krásách nedotknuté přírody je v Německu na pobřeží Baltského moře národní park Jasmund. Také UNESCO ocenilo zdejší původní lesy, když je přidalo na svůj seznam přírodních památek. Kromě magie bukového hvozdu se tu návštěvníkům skýtá úchvatný pohled na křídové útesy lemující pobřeží.

Německý národní park Müritz je rájem pro vodní živly
Příroda

Německý národní park Müritz je rájem pro vodní živly

Úžasný kout přírody s množstvím jezer a bujné zeleně – to je národní park Müritz na severu Německa. Nachází se mezi Berlínem a Rostockem na jihu spolkové země Meklenbursko – Přední Pomořansko. Velkou část jeho plochy zabírají jezera v čele se stejnojmenným Müritz.

Národní park Harz není žádná „masovka“
Příroda

Národní park Harz není žádná „masovka“

Německé pohoří Harz asi nezná úplně každý Čech. Nejseverněji položená hornatina spolkové republiky na pomezí Saska-Anhaltska a Dolního Saska je pro nás totiž trochu z ruky, ale ne zas extrémně. Dojezdová doba je o něco delší než do Berlína. Navigace hlásí necelých pět hodin jízdy a mírně přes čtyři stovky kilometrů po trase kolem Drážďan, Lipska a Halle.

Hamburské wattové moře: tak trochu jiný národní park
Příroda

Hamburské wattové moře: tak trochu jiný národní park

Výlet do severoněmeckého národního parku Hamburské wattové moře napoprvé zaručuje zcela nevšední zážitek. Dvě třetiny jeho plochy o celkové rozloze přes 13 tisíc hektarů tvoří písčito-bahnité roviny, periodicky zaplavované při přílivu mělkým mořem. Při odlivu se mořské dno mění v pláně s vytyčenými dočasnými turistickými trasami, po kterých lze ujít kilometry a dostat se až na nedaleké ostrůvky.

NÁRODNÍ PARK HUNSRÜCK-HOCHWALD: MLADÝ A TAJEMNÝ
Cyklocestování

NÁRODNÍ PARK HUNSRÜCK-HOCHWALD: MLADÝ A TAJEMNÝ

Že jste ještě neslyšeli o národním parku Hunsrück-Hochwald? Není divu. Je totiž nejmladším národním parkem v Německu. Upoutá vás magickými přírodními scenériemi a nabídne množství outdoorových aktivit různých obtížností. Je jen na vás, zda se vydáte na dálkovou stezku Saar-Hunsrück-Steig, vyrazíte za sportem či kulturou na vrchol Erbeskopf, nebo budete bloumat různorodou krajinou na vlastní pěst.

Podrobnější info o zemi