HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

14. 1. 2021 Pro osoby, které v posledních 10 dnech před vstupem do Německa pobývaly v České republice, platí – až na výjimky – povinná karanténaLockdown v Německu byl prodloužen do 31.01.2021. Uzavřeny jsou restaurace, kulturní a volnočasová zařízení a mnoho obchodů. Soukromá setkání jsou povolena pouze sjednou další osobou mimo vlastní domácnost. Nabídky ubytování budou v této době v Německu k dispozici pouze pro nezbytné a výslovně neturistické účely. 

11.  1. 2021 Zemská karanténní nařízení se budou upravovat tak, že budou obsahovat další testovací povinnost pro cestující z rizikových oblastí včetně ČR. Tyto osoby se budou muset nechat testovat do 48 hod. (v Sasku do 24 hodin) před příjezdem nebo přímo po příjezdu. Povinnost desetidenní karantény bude platit i nadále. 

16.12.2020 Německo oznámilo tvrdý lockdown až do 10. ledna. Zavřeny jsou služby, restaurace, školy (…) a mimo Vánoc je omezováno shromažďování ve vnitřních prostorách. Pro občany ČR platí nutnost 14-ti denní karantény ve všech spolkových zemích, ačkoliv některé mají výjimku na kratší pobyty. Příjezd je nutné ohlásit předem pomocí online formuláře.

26.11.2020 Pro občany ČR platí nutnost 14-ti denní karantény ve všech spolkových zemích, ačkoliv některé mají výjimku na kratší pobyty. Příjezd je nutné ohlásit předem pomocí online formuláře.

13.10.2020 Čeští občané mohou do Německa přijet bez omezení. V zemi je nutné dodržování bezpečnostní a hygienických opatření. Regulace a opatření se liší v jednotlivých oblastech, vždy ale zahrnují nošení roušek na vnitřních veřejných místech. Zrušeny jsou všechny velké akce v roce 2020.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: