HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Asie

Nejlidnatější kontinent nabízí neskutečnou rozmanitost přírody, kultury i lidské povahy. V Asii najdete jedny z největších států světa: Indii, Čínu či Rusko. Ve východní části leží velmi pokrokové Japonsko nebo jihovýchodní Thajsko, Laos, Kambodža a Vietnam. Střední Asie zahrnuje Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán nebo Turkmenistán. Snad ještě blíže Evropy je pak Turecko, Írán, Gruzie, Izrael, Sýrie či Jordánsko. Zapomenout nesmíme ani na Arabský poloostrov s Ománem, Spojenými arabskými emiráty či Saudskou Arábií.

 

Svatí mužiSvatí muži, Indie

Pravoslavný kostel, Cita, Sibiř, RuskoPravoslavný kostel, Sibiř

Přestože oslavy trvají celou noc a den, účastní se jich všechny věkové kategorie, od těch „právě narozených“ až po ty „těsně nad hrobem“.Židovská slavnost Lag ba-omer, Izrael

 

 

 

Dálný východ

Jako Dálný východ jsou označovány nejvýchodnější části Asie. Většinu z nás to táhne do životem kypícího Thajska či vedlejší Kambodže nebo Laosu. Hranice se pomalu, ale jistě otevírají i v Barmě. Dokonalé pláže nabízí Indonésie či FilipínyČína je proslulá gurmánskými specialitami i okupací Tibetu, který se rovněž stává cílem mnohých cest. Opravdovou zimu je možné zakusit na ruské Sibiři a medvědi se občas ukážou turistům při lovu lososů na Kamčatce.

Jižní Asie

V Indii se člověk může proplétat kořením provoněnými ulicemi, navštěvovat barevné hinduistické chrámy a uhánět rozpadlými silnicemi v cyklorykši. Vyděsit vás může přelidněná Bangladéš, stále trochu nebezpečný Afghánistán nebo Pákistán. Himálaj přitahuje trekaře do Nepálu a Bhútánu. Čajem voní Srí Lanka.

Jihozápadní Asie

Pohostinnost a přátelství nabízí muslimské Turecko nebo mešitami protkaný Írán. Není nutné ani letět přes půl planety, abychom se obdivovali jordánské Petře, koupali se v Mrtvém moři nebo, a to už je o kousek dál, nasávali jedinečnou atmosféru Dubaje nebo nedalekého Ománu.

Střední Asie

Kavkazské štíty a Kaspickém moře nabízí Ázerbájdžán, na území Uzbekistánu najdete jedny z nejstarších měst na světě, devadesát procent území Kyrgyzstánu se zase nachází v nadmořské výšce nad 1500 metrů. Patří sem i Turkmenistán či Tádžikistán.

Vyberte si některý ze států Asie v menu vlevo.

Mapa Asie