Bahrajn

Bahrajnské království leží na ostrově v Perském zálivu a je s pevninou propojen dlouhým mostem vedoucím do Saudské Arábie. Do nedávna byl nebyl pro turisty moc přístupný a politická práva pro ženy zajistila až ústava uvedená v platnost v roce 2002. V současné době ale patří k jedněm z liberálnějších států oblasti.

I tento stát, jako ostatní v Perském zálivu, je velmi bohatý, zejména díky příjmům z těžby ropy a zemního plynu, a tedy i drahý. Současný Bahrajn se navíc stává centrem finančníků a bankéřů, sídlí tu řada významných mezinárodních bank. Od roku 2004 se tu jezdí závody Formule 1 – Bahrain Grand Prix.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY A PRŮVODCE BAHRAJNU

Články o zemi

Jaký je vlastně Bahrajn?
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Jaký je vlastně Bahrajn?

Bahrajnské království připomíná malou Dubaj, kde 50 % obyvatel tvoří cizinci pracující v zemi. Málokdo si dokáže představit, že by se zde usadil a založil rodinu. Bahrajn je pro většinu z nich jakousi přestupní stanicí pro další život.

Bahrain – tam, kam Alláh nevidí
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Bahrain – tam, kam Alláh nevidí

Pokud chcete namíchat koktejl historie, arabské exotiky, moderní zábavy a luxusu v co nejkratší době, tak jste tady správně. Tím vším vás nasytí perla Arabského zálivu – Bahrain.

Města a památky Bahrajnu
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Města a památky Bahrajnu

Manama Moderní metropole Bahrajnu, postavená ve stylu Manhattanu, se tyčí vysoko nad obzorem. Historické centrum se rozkládá nedaleko klenutého průchodu Bab al-Bahrain. Na okraji nové zástavby se nachází starobylá čtvrť Bilad Al Qadim z roku 900. Na pahorku A´ali Burial leží pravděpodobně největší pravěký hřbitov na světě z let 3000 před naším letopočtem, kde bylo pohřbeno až do roku 600 více než 170 tisíc osob. Mezi další starobylá místa patří dům Beit Al Jasra, rodiště bahrajnského panovníka Amira, či dům obchodníka s perlami Beit Al Siyadi z 19. století, chrám Barbar, starověká pevnost Arad, Bahrain a Riffa. Některé historické domy ve staré čtvrti si zachovaly tzv. větrné věže, vysoké pět až šest metrů, které kdysi sloužily jako primitivní klimatizační zařízení.Bahrajnské Národní muzeum představuje archeologický vývoj Bahrajnu, unikátem jsou pravěké hroby z roku 2800 před naším letopočtem, dopravené z pouště. Ve městě je i řada ropných muzeí.

Podrobnější info o zemi