Nepál – pro mnohé daleká a tajemná země, pro někoho výzva, která mu nedá spát. Tou největší výzvou je především Mount Everest. Že takový dobrodruh a příznivce vysokohorské turistiky nejste? Nemusíte zdolávat osmitisícovky, abyste si užili příjemných procházek přírodou. Vydat se můžete na některý z populárních treků nebo některou z nižších hor. Neopomeňte ani buddhistické a hinduistické památky, kterých je v zemi velké množství. Pokud zemi navštívíte mimo sezónu, během zimy, můžete si ji užít bez davů dalších turistů. Pořádně se ale připravte na zimní podmínky, které v horách panují.
Nezáleží na tom, jak moc nízký je váš rozpočet. V Nepálu seženete za pár korun dárky a suvenýry pro celou rodinu a všechny známé, pokud máte dost místa v batohu.
„Stezkou plnou exkrementů kráčím pěšky do Tibetu“. Koupete se ve vlastním potu, a tohle je jedna z těch publikovatelných myšlenek, která vás napadá.
Přírodovědec, popularizátor vědy, cestovatel, horolezec a filmař. Narodil se s vadou zraku, ale dnes je jedním z nejuznávanějších českých fotografů. Zkrátka člověk, kterého běžně nepotkáte. O svém putování po neobydlených ostrovech Indonésie Petr povypráví v listopadu na festivalu Obzory.
Na koloběžce už procestoval celou Jižní Ameriku, jeho loňská cesta, během které jsme s Markem udělali rozhovor, byla dlouhá 9000 km a vedla skrz naskrz Asií.
Ze subtropického pásu do vysokohorské pustiny, z hinduistického světa do světa tibetského buddhismu. Trek kolem Annapuren je středně těžkou turistikou i kompletní ochutnávkou Nepálu s jeho přírodními krásami a kulturní rozmanitostí.
Majestátní hory, výborné jídlo, smlouvající obchodníci, adrenalinová doprava a usměvaví vesničané. To je Nepál, jak ho známe a milujeme. Pod rouškou, kterou si v prašném Káthmándú obyvatelé zakrývají obličej, se ale skrývá neutěšená duše. Přestože se turismus v zemi rozvíjí mílovými kroky, společenská a politická situace je stále vratká.