Časopis Travel Life – nejlepší je objednat si předplatné

Časopis Travel Life – nejlepší je objednat si předplatné

Z obsahu posledního čísla cestovatelského časopisu Travel Life – Kam příště?

Indie je vysokou školou cestování – Jolana Sedláčková

Cestovatelka Jolana Sedláčková pochází z Jihlavy a miluje cestování po vlastní ose – po ní už urazila více než 300 tisíc kilometrů a navštívila více než 70 zemí na 4 kontinentech. Nejraději se vydává do odlehlých míst v horách či do turisty méně navštěvovaných zemí a oblastí. Miluje divokou přírodu a krásně fotí, o cestách autem po Asii napsala dvě knížky s názvem Po vlastní ose. Její aktuální cesta do Indie a Pákistánu zatím trvá 10 měsíců. Spolu s přáteli urazili přes 60 tisíc kilometrů. Svou pouť starou toyotou začali v létě 2023 a čas od času auto zaparkují, odletí domů a zase se k němu vrátí, aby v ní pokračovali. Více v článku Indie je vysokou školou cestování v časopise Travel Life 2/24.

Foto: Jolana Sedláčková

Divoký východ Kuby na kole

Kuba je největší karibský ostrov, pohupující se v nakažlivém rytmu salsy, který kráčel dějinami vždy svou vlastní cestou. Nejdivočejší je východ ostrova, kam jsme se také vydali na naše cykloputování. Tempo Kubánců, skrytá zákoutí malebné a zelené kubánské krajiny i teplé a průzračné moře v článku přináší Eliška Hronková

Cestovatelka Manoela Nagib: Brazílie je mým domovem, svět obzorem

Cestovatelka a influencerka z Brazílie se na svou první cestu vydala během studia v zahraničí a zamilovala se do sólo cestování. Procestovala 44 zemí světa a všude zůstává delší dobu, aby pořádně poznala místní kulturu. Mluví plynně portugalsky, anglicky a španělsky a věnovala se i dobrovolnictví – například v Mexiku, Nikaragui nebo Řecku. 

Neznámá Mauritánie Lenky Hrabalové

Nekonečná poušť a v ní ruiny bohatých středověkých měst, duny i beduínské stany. Cesta nejdelším nákladním vlakem světa nebo oceán plný delfínů. Směsice trhů, ušmudlaných budov, ruchu rybářských měst, vůně skromných pokrmů. Ačkoliv je to hnědá, kamenitá země, učaruje vám velmi snadno.
Jak se jede 2,5 km dlouhým nákladním vlakem 14 hodin přes poušť?

Foto: Lenka Hrabalová

Fotoreportáž Vojty Vlka Mentawajci ze Siberutu

„Tady bydlí šaman Marcus, mentawajským jménem Tagogo, se svou ženou Teotagoo. Podnikáme výpravy do okolí, ochutnávám kyselé ovoce pagu, Marcus mi ukazuje postup výroby látky na bederní roušku z kůry stromu baiko a vysvětluje, jak se vyrábí jed pro lov opic a dalších zvířat…..“

Foto: Vojtěch Vlk

Dále navštívíme El Salvador, Adžárii a přístavní město Batumi, Polské Mazury, Menorcu, město Bilbao, projedeme se vlakem ve Švýcarsku další lákavé oblasti.

Předplatné časopisu Travel Life

Díky předplatnému budeš dostávat inspiraci přímo do schránky.

Nejžádanější destinace, tajné tipy, krásné fotky. AŤ VÍŠ, KAM PŘÍŠTĚ

  • 4x ročně (duben, červen, říjen, prosinec) skvělá inspirace na další cesty do exotických zemí, po Evropě i naší vlasti.
  • kvalitní obsah, světa znalí a zcestovalí autoři přináší tipy na málo profláklá, ale o to lepší místa
  • mapy s konkrétními tipy
  • rady k fotografování, recepty exotické kuchyně
  • rozhovory s českými i světovými cestovatelskými osobnostmi

Cestování obohacuje. Činí nás moudřejší, zkušenější, otevřenější, tolerantnější. V tomto duchu také TRAVEL LIFE tvoříme.

Chceš někomu udělat radost? Daruj předplatné!

Předplatné TRAVEL LIFE je ideální dárek pro každého cestovatele. Zaručeně ho potěší ne jednou, ale bude ho těšit jeden, dva nebo rovnou tři roky! 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: