Tipy a triky pro fotografování

Přidat nové téma
norská příroda a krajina
Tipy a triky pro fotografování

Záleží jak hodně(vážně) chcete fotit :). Pro denní focení se může hodit polarizační filtr - eleminace některých odlesků. 7100 má dobrej čip, takže pro běžný focení(ne na dlouhý časy), by nemusel bejt potřeba stativ. Na krajinu je dobrý šíroký ohnisko, záleží o jakej seťák se jedná. Pro ranní(večerní, noční..) focení určitě stativ a hodí se dálková spoušť(doporučuju za pár dolarů z číny, funguje výborně - stejně tak náhradní baterky.

Ahoj Jano,
Norsko je úžasná země na fotografování, je to kombinace hor, fjordů, vodopádů, zelených louk i hlubokých lesů a navíc i divoké zvěře. Krajinářská fotografie mě baví a vozím s sebou na své cesty pravidelně stativ, polarizační filtr, náhradní baterii, více paměťových karet, dálkovou spoušť (na dlouhé expozice přes 30 sekund) a nově i přechodové filtry, díky kterým dokáže v jedné fotce postihnout větší dynamický rozsah jasů (typicky západy slunce, apod.). Pokud chceš během dne fotit vodu v pohybu, hodí se i šedý ND filtr.

Jak psal boban, tak na krajinu určitě hlavně širší ohnisko, ale pokud máš teleobjektiv, je fajn čas od času na krajinu použít i ten a vybírat si detaily krajiny, hry stínů a zvláštní abstraktní tvary, které krajina kolem tebe vytváří.

Z Norska jsem navštívil NP Jotunheimen a Lofoty a oboje můžu vřele doporučit k focení. Na Lofoty se musím ještě jednou vypravit. Ty fotografické možnosti jsou tam takřka neomezené - krajina, typický život rybářů, ovce, malebné domečky ve vesnicích,...

Určitě bude co fotit :)

Honza,
Zirhamia.cz