Internet, telefon, média

Poštovní služby pravděpodobně využijete pouze pro zasílání pohlednic. Nevhazujte pohledy do poštovních schránek (velké riziko ztráty), ale raději zajděte přímo na poštu a zde u přepážky pohlednici podejte. Rovněž většina hotelů vám poslání za malý poplatek zprostředkuje. Další možností je nechat si poslat pohled přímo z místa nákupu.

Internet 

Internetové spojení se v Nepálu rozšířilo kvapnou rychlostí. V Kathmandu a v Pokhaře se na wifi připojíte prakticky kdekoliv, dokonce i už na známějších trecích najdete téměř každý večer wifi síť, což je někdy téměř až na škodu.

Elektřina

Elektrická síť v Nepálu je pod napětím 220 voltů, zásuvky jsou atypické, ale použití našich dvoukolíkových zástrček nepředstavuje problém. V horách bývají větší vesnice elektrifikované, za dobití vašich videokamer a fotoaparátů si budou v lodžích občas účtovat mírný poplatek. Často se vyskytují krátkodobé výpadky elektřiny (v horách i ve městech), nezapomeňte si proto s sebou vzít baterku. Přes den se také elektřina často cíleně vypíná.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: