Když se řekne Abcházie, tak si především starší ročníky vybaví luxusní sovětskou riviéru, na kterou si jezdil odpočinout celý Sovětský svaz. Bohužel doba, kdy zde měl svou chatu i velký Stalin, je dávno pryč, a díky válečnému konfliktu, který zde proběhl na začátku 90. let, a díky naprosté izolovaností této malé země, se návštěvnost regionu snížila na minimum.
Osvědčené informace o ubytování, dopravě, stravování i tipy na výlety! Jedete-li do Tbilisi, hlavního města země, která mezi prvními přijala křesťanství za své náboženství, nezapomeňte si přečíst našeho průvodce městem!
Jak asi vypadá česko-gruzínská rozvojová spolupráce v praxi? Proč je potřeba této post-sovětské zemi pomáhat, přestože se teší každým rokem vyššímu zájmu turistů?
Gruzie již dlouho míří směrem na západ. Země sebe sama často chápe jako jeden z evropských států a EU se zde zapojuje do řady projektů. Od války s Ruskem v roce 2008 se rozvíjí snad na všech frontách a zvláště pak turismus zažívá poslední léta vysloveně boom. Co však stále zůstává, je víra a ortodoxní křesťanská tradice země. Jejím centrem je město Mccheta.
„Ano já vím, že je to masový vrah, ale on je, jak bych to řekla, prostě náš,“ vysvětlila mi své pocity k jednomu z největších diktátorů 20. století mladá učitelka, které přijela s dětmi na výlet do Muzea Josifa Stalina v gruzínském Gori.
Rok 2012 znamenal pro gruzínské město Akhaltsikhe zásadní změnu. Zatímco před ním bylo toto provinční centrum ospalým zákoutím jižní Gruzie, po něm sem míří turisté z celého světa. Ve středu zájmu je komplex Rabati, který před sedmi lety prošel zásadní rekonstrukcí.