FOTOREPORTÁŽ: Ze života kavkazského venkova

FOTOREPORTÁŽ: Ze života kavkazského venkova

Svérázná země pod Kavkazem, gruzínsky zvaná Sakartvelo, srdečně otevírá svoji náruč příchozím výletníkům. Zážitky i pálenka při setkání s místními horaly doslova přetékají z pohárků. Země využila svoji šanci a od mé poslední návštěvy před deseti lety se rozvinula do oblíbené destinace.

Srdeční obyvatelé drsných horských regionů pochopili, že turistika může velmi pomoci vylidňujícímu se kavkazskému venkovu. Divoké hory, atraktivní křesťanské památky, pobřeží Černého moře, chutné jídlo i pití. Připravte se na cesty plné neočekávaných chvil, přátelství a nostalgie po starých časech. Čechy zde mají rádi, a i díky cenově dostupným letenkám představuje Gruzie a její hory náš oblíbený cíl. 

Mysteriózní Svanetie se středověkou atmosférou kamenných vesnic pod zaledněnými štíty Kavkazu představuje historicky těžce dostupné a izolované území. Díky své poloze mezi Svanetským a zaledněným hlavním kavkazským hřebenem se zde zachovala svérázná kultura národu Svanů. Ti jsou drsní a nepoddajní jako zdejší horská příroda. Vítejte v kraji dobrosrdečných obyvatel a jejich divokých tradic.

Nejširší nabídku průvodců a map Gruzie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Tento článek vyšel v časopise TRAVEL LIFE. Kup si předplatné časopisu TRAVEL LIFE a žádný skvělý článek o cestování už nikdy nezmeškáš. Najdeš v něm nejžádanější destinace, tajné tipy, krásné fotky, rozhovory s našimi i zahraničními cestovateli. AŤ VÍŠ, KAM PŘÍŠTĚ.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí