Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl Jirka Kovář, který strávil posledních devět let života v Číně. Původně odjel za studiem, ale posléze v Číně začal i pracovat a navazovat vztahy, což ho zavedlo do užších kruhů čínské společnosti.
Provincie Jün-nan, v překladu „Oblaka jihu“, leží vklíněna mezi Barmu, Laos a Vietnam, hlavním městem je Kunming. Kromě většinové čínské populace Chanů tu najdeme téměř polovinu národnostních menšin Číny. Severozápadní část Jün-nanu byla historicky a dodnes je kulturně tibetským územím.
O čínských tržištích se toho v souvislosti s aktuálním problémem s koronavirem mnoho namluvilo. Podívejte se ale, jak tato unikátní tržiště plná různých barev, tvorů i chutí vlastně vypadají ve skutečnosti.
Největší světoběžník planety stihl neuvěřitelné věci, jako by žil současně několik sportovních a intelektuálních životů. Proniká do nitra Nové Guineje, k záhadám srdce Afriky, do velkých hor Himálaje, k tajům všech kontinentů…
Tibet – více než 60 let okupovaná země. Číňané tvrdí, že přivezli technický pokrok a zbavili zemi vlády teokracie. A co říkají Tibeťané?
“Jedeme stanovat do Hongkongu” byla věta, která téměř každého překvapila. Většina lidí má představu Hongkongu jako velkoměsta plného lidí a mrakodrapů. Tenhle názor přirozeně odpovídá realitě místa. Ovšem detailnější pohled také ukazuje převážně kopcovité vnitrozemí a více než 260 ostrovů rozesetých v Jihočínském moři.