HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Německo


POSLEDNÍ DISKUSE

Německo: cestopisy a průvodce

Celou sekci o Německu připravujeme ve spolupráci s www.germany.travel, kde také najdete spoustu dalších zajímavých tipů na výlety a destinace po celém Německu.

 

Německo

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Berlín s četnými památkami a muzei, Meklenburská jezerní plošina, město HamburgMnichov,  Brémy, malebné Drážďany, Kolín na Rýnem a HannoverErfurt přezdívaný malé Benátky, údolí Rýna mezi Bonnem a Mainzem, ozubená dráha na Zugspitze a alpská střediska.Cestopisy z Německa

Rozsáhlé Německé území zahrnuje vysoké hory, mořské pobřežíPolabskou nížinu. Alpy i jejich podhůří patří k významným rekreačním oblastem, jsou zde dobré podmínky pro lyžování, trekking, horolezectví a cykloturistiku. Jmenujme například oblast Spreewald, takzvané Benátky severu. Jezerní oblast Meklenbursko-Pomořanská, mořské pobřežíoblast Bodamského jezera nabízí především podmínky pro vodní sporty. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Německa.

Brémští muzikanti, zdroj: www.germany-tourism.de

Německo patří politicky i ekonomicky mezi nejvýznamnější země Evropy. Vždy hrálo velkou roli v jejích dějinách, ať už pozitivní či negativní: Svatá říše římská, Bismarckova Německá říše, Třetí říše Adolfa Hitlera. Poslední zásadní událostí, která Německo nasměrovala k nové evropské budoucnosti, byl pád Berlínské zdi a sjednocení Německa v roce 1990. Na všechny éry existují v Německu zachovalé vzpomínky, například bývalý nacistický tábor nedaleko města Cáchy nebo koncentrační tábor Buchenwald.

 

Frankfurt, NěmeckoFrankfurt, Německo

Holštýnská brána, Lübeck, zdroj: www.germany-tourism.deHolštýnská brána, Lübeck

Zámek Heidelberg, zdroj: www.germany.travelZámek Heidelberg

 


Zajímavosti v Německu

Ve městech udržovaných v příznačném německém pořádku se nachází četné památky a muzea světového významu. K návštěvě lákaji staré hanzovní přístavy, například Lübeck, ale i Balt a Severní moře se svými písčitými plážemi, dále pak německé hrady v hlubokých lesích a nezapomenutelné romantické údolí Rýna. Především v některých oblastech obyvatelé dodnes rádi dodržují tradice, a tak můžete zažít rozmanité lidové slavnosti. Příznačné je to pro oblast Bavorska s jeho pivem, bavorskou klobásou a Bavory oděnými do kožených kalhot a zelených kloboučků.

Další fotky z Německa si můžete prohlédnout v naší galerii.28.06.2006, Redakce


CESTOVATELSKÝ TWEET

Tam, kde se narodíš, nemusí zákonitě být tvoje srdce...

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ