Doprava

Letecky lze do Německa cestovat mnoha pravidelnými linkami, mimo jiné do Berlína, Düsseldorfu, Frankfurtu nad Mohanem, Mnichova, Hamburku, Hannoveru, Kolína nad Rýnem a Stuttgartu z pražského letiště v Ruzyni. Spoje létají denně, do Frankfurtu nad Mohanem dokonce několikrát denně.

Po železnici lze do Německa přicestovat četnými spoji z mnoha českých měst. Jet můžete například do Berlína, Mnichova, Norimberku nebo jiných měst. Vlaky jezdí několikrát denně, a to přímé spoje i spoje s přestupy. Vzhledem k vysokým cenám německých drah je výhodnější zakoupit si zpáteční jízdenku přímo v České republice.

Vlakem

Německá železniční síť je velice hustá. Vlaky jsou spolehlivé, kvalitní a pohodlné, v porovnání s Českou republikou však poměrně drahé. Dobré spojení existuje mezi vzdálenými oblastmi i na krátké vzdálenosti. Do důmyslného systému železnic jsou zapojena i letiště Berlin-Schönefeld, Düsseldorf, Mnichov a Stuttgart. Využít můžete vlaky InterCity i EuroCity, které spojují hlavní města. Pří dálkových spojích je lepší místo rezervovat předem. Cestovatelé do 26 let mohou získat zajímavé slevy. Cestovat lze i InterCity Express – rychlovlaky, které jezdí rychlostí až 260 km/h. V dálkových spojích jsou jídelní a lůžkové vozy. Ve speciálních vagónech je možné přepravovat jízdní kola. Levněji zpravidla vyjde nákup přes internet.

Autobusem

Síť pravidelných autobusových linek je velice hustá a skvěle doplňuje železniční dopravu. Autobusy spojují prakticky všechna města a vesnice a jejich pomocí se lze podívat opravdu do každého koutu země. jedná s eo levnější variantu dopravy, než jsou vlaky.

Ve městě

Dopravu ve velkých německých městech zajišťují nejčastěji autobusové linky, které doplňují podzemní dráhy a předměstské železniční spoje (S-Bahn). Zakoupit si můžete jednotlivé i časové jízdenky, které vydávají automaty. V některých městech jsou i tramvajové linky. Kontroly ze strany revizorů jsou velice časté. Jízdní řády jsou vyvěšeny ve stanicích.

Využívat můžete samozřejmě i taxíky, které najdete na stanovištích u větších hotelů, nedaleko železničních i autobusových stanic, na letištích i u jiných dopravních uzlů. Samozřejmě je lze zastavit i na ulici. Všechny mají povinně taxametry.

Spolujízda

V Německu je také velmi oblíbená spolujízda organizovaná přes internetové portály všeho druhu. Mezi nejpopulárnější patří pravděpodobně mitfahrgelegenheit.deblablacar.de.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: