Karolína Kilhofová

Karolína Kilhofová

Šéfredaktorka webu HedvabnaStezka.cz

Narodila jsem se v Ostravě roku 1997, ale celý život bydlím na Hané. Jsem absolventkou oboru sociální práce a snažím se o propojení tohoto tématu s cestováním. Mým srdcovým kontinentem je Amerika, kam jsem podnikla svou první zaoceánskou cestu v roce 2018. Od té doby se tam ráda a často vracím.

Navštívené země

Bahamy, Belgie, Belize, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Honduras, Itálie, Izrael, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Kanada, Litva, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Maroko, Mexiko, Monako, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, UK, USA, Vatikán...

Nejdelší cesta

Leden - květen 2022 Cesta Mexikem - od východu na západ a sever, poté cesta po USA

Cesta, které si nejvíce vážím

První cesta za oceánem, kterou jsem absolvovala. Projela jsem východní pobřeží z Kanady až na Floridu veřejnou dopravou a stopem. Během cesty nastávalo denně tolik komplikací, že mě cesta naprosto zocelila.

Proč cestuji a co mi cestování dalo a vzalo

Cestuji, protože ráda objevuji nové kouty země, poznávám místní obyvatele, zjišťuji tamní situaci. Cestování mi dalo mnoho nových přátel, známých, náhled do života. Uvědomila jsem si, že není třeba brát vše tak vážně a řešit zbytečnosti, když jsou na světě lidé, kteří řeší samotné přežití. Naopak mi cestování vzalo pohodlí domova a materiální věci. Naučila jsem se sbalit do batohu a materiální věci mi nechybí.

Zvláštní záliby během cestování

Zvláštní je určitě sociální tématika, které se na cestách věnuji. Jako absolventka oboru sociální práce je mi toto téma blízké a zjišťuji informace od místních obyvatel.

Největší cestovatelský sen

Samozřejmě během života pořádně poznat co nejvíce zemí a zajímavých lidí.

Články autora

Chefchaouen – modré město Maroka
Kulturní památka

Chefchaouen – modré město Maroka

Městečko Chefchaouen leží v pohoří Ríf na severu Maroka. Místní ho nazývají modré město, či šmoulí město.

Camino Lebaniego: Poutní stezka nádhernou přírodou Kantábrie
Příroda

Camino Lebaniego: Poutní stezka nádhernou přírodou Kantábrie

Kantábrie je jednou ze španělských provincií prostírající se na severním pobřeží této rozmanité země u Biskajského zálivu. Oblast je známá díky fantastickým podmínkám k surfování, a také kvůli nádherné přírodě, proto se jí přezdívá „zelený region“.

<strong>2 týdny v Ománu</strong>
Města

2 týdny v Ománu

Přemýšlíte kolik se toho dá stihnout, vidět a zažít v Ománu za 14 dní? Pojďte s námi objevit kouzlo této rozmanité země, která nabízí pro milovníky historie, přírody, i měst.