Vratislav Košťál

Vratislav Košťál

Vratislav Košťál (1976) vystudoval obor mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd UK v Praze a mezinárodní politika je jeho koníčkem. V minulosti absolvoval odbornou stáž na Gibraltaru, na University of Cambridge i v Estonsku. Je příležitostným cestovatelem, který rád objevuje skryté evropské kouty, zvláště pak britská autonomní území, z nichž za zmínku stojí Gibraltar, Jersey nebo Guernsey. O Gibraltaru napsal knihu Gibraltar: Podivný spor o Herkulovy sloupy. Brno: Barrister a Principal, 2009. Cestopisné i odborné články publikoval rovněž o Jersey, Kypru, Estonsku nebo k Neapoli a okolí.


Články autora

<strong>Život na žhavé půdě, aneb křížem krážem Neapolským zálivem</strong>
Města

Život na žhavé půdě, aneb křížem krážem Neapolským zálivem

Neapol žije dneškem a na zítřek se neptá. Naplno. Vítejte v jedné z geologicky nejnepředvídatelnějších a seismicky nejaktivnějších oblastí Evropy i světa. V oblasti, které dominuje dvojitě rozeklaný vrchol Vesuvu. Jediné sopky na evropském kontinentu, která hrozí celému zálivu.

<strong>Krása i poučení voňavého Říma</strong>
Kulturní památka

Krása i poučení voňavého Říma

Přestože Řím zrovna neoplývá rozlehlými městskými parky jako jiné světové metropole, neuvěřitelně krásně voní. Právě tato přenádherná vůně si podmaní každého na dlouhá desetiletí. Intenzivněji než zrakový či sluchový vjem. I když dívat se je také opravdu na co.