Cestovatelské knižní tipy pro nadcházející léto!

Cestovatelské knižní tipy pro nadcházející léto!

Chcete čerstvé tipy na knihy s tematikou cestování? Máme pro vás 5 tipů na skvělé novinky z nabídky e-shopu KNIHCENTRUM.CZ, stačí si vybrat.

Chcete čerstvé tipy na knihy s tematikou cestování? Máme pro vás 5 tipů na skvělé novinky z nabídky e-shopu KNIHCENTRUM.CZ, stačí si vybrat.

Terezina dobrodružství

Vychází cestovní deník známé moderátorky, herečky a scenáristky Terezy Tobiášové. Přestože má děti a spoustu pracovních povinností, cestování se nevzdává. Pokud jste na tom podobně jako ona, nechte se inspirovat její knihou. Jde o ilustrovaný deník zábavných fejetonů a postřehů, nechybí ani tipy na cestování v rodinném stylu. Bude se vám hodit jak na letní dovolenou u moře, tak i do hor v zimě.


Sama v Tokiu

Novinářka Marie Machytková zcela propadla kouzlu Japonska. Zamilovala se do něj před několika lety. Přečtěte si její fascinující příběh, v němž vám prozradí, kam až může člověka zavést rozhodnutí naučit se kaligrafii, proč má Japonsko sílu člověka zničit a zároveň zachránit. Odpoví také na otázku, jaké je to být zcela sama ve světě, kde je intimním gestem pouze podání ruky. Poznejte s autorkou kulturu, která je zcela odlišná od té naší. Vydejte se na životní cestu s Marií Machytkovou, která říká: „Kdyby bylo Tokio chlap, vezmu si Tokio.“

Krajinou vína 2

Průvodce věnovaný všem milovníkům vína a také vinařské turistiky.

Kniha vznikla podle druhé řady cestopisného televizního cyklu Krajinou vína, jímž provází moderátor Václav Žmolík. Ten v publikaci hledá odpovědi na otázky jako: Kde mají na návsi pomník s vinnými hrozny? Proč se Sylvánskému říká zelené, i když je to víno bílé? S čím je dobré ho párovat? Jak se pije košer víno nebo kde jsou Modré sklepy?

Přeneste se s touto knihou (nejen) do oblasti jižní Moravy, ale také na Kroměřížsko nebo třeba Mostecko, kde se víno pěstuje na výsypkách z uhelných dolů. Ať už pěšky, na kole, autem, či na traktoru, budete s autorem putovat na vinice za vinaři, kteří se rozhodli pokračovat v tradici prastarého řemesla. Pod jejich rukama se na vyhlášených tratích rodí odrůdy révy vinné, kterým neřeknou jinak než Rulanda, Sylván, Šardonka. Krajinou vína, to jsou však i města a vesničky se svými pamětihodnostmi, poutní místa, tajemná sklepení i výhledy z nejvyšších pater rozhleden.

Balkán – Ráj svobodného cestování

Desítky cest, stovky nečekaných situací, ve kterých není nouze o dobrodružství, jsou zkoncentrovány v napínavých cestopisných povídkách. Už jenom přesun veteránem, legendárním busíkem VW T3, do balkánských zemí je často plný napětí. Budeme putovat po horských planinách pěšky i na lyžích. Při prvosjezdech divokých řek se nebude zvedat pouze hladina vody, ale také adrenalin pádlujících vodáků. Plavba na mořském kajaku nabídne osvěžující setkání s místní kulturou a pohostinností. Zjistíte, že fenomenální balkánský kras a jeho jeskyně ve svém kouzelném podzemí přivítají i běžného, fyzicky zdatnějšího návštěvníka. Mnohé balkánské jeskyně lze totiž navštěvovat zcela svobodně. Zdejší krasové oblasti nabízejí také dostatek prostoru prozkoumat si i zcela neznámou jeskyni, nový kus naší planety. Jak mohou takové geografické objevy v 21. století probíhat, se dozvíte hned v několika kapitolách.

Aby vám kniha mohla sloužit jako dobrý turistický průvodce, není třeba umět číst mezi řádky. Geografické a historické informace i zajímavosti jsou shrnuty do ucelených, graficky oddělených pasáží a prolínají se celou knihou. Přes 200 fotografií atraktivních míst a jejich podrobný popis jsou inspirací i stručným návodem pro všechny svobodné cestovatele. QR kódy s GPS souřadnicemi nejvýznamnějších destinací si snadno načtete do svých mobilních navigací. K podzemí, kde GPS nefunguje, jsme připravili několik orientačních map.

Autor knihy Marek Audy do balkánských zemí začal jezdit již v dětství. Touha poznat poslední zbytky čisté jihoevropské přírody přerostla v lásku až posedlost, která provází příběhy na stránkách této knihy.

Uprostřed lůna Evropy na vás čekají rajské zahrady. Stačí jen vyrazit na cestu!

Pas a pes

Může Čech se stálým zaměstnáním vměstnávat do pěti týdnů dovolené hromadu dobrodružství na druhém konci světa? Autor propojil životní hobby hraničící s posedlostí se svou prací a pravidelně dokazuje, že ano. Z klimatizované kanceláře rovnou do pralesa s hloupým úsměvem na rtech a jet lagu navzdory.

V barvitých příbězích ze Střední a Jižní Ameriky se dozvíte, proč mohou být krevety ta nejbezpečnější objednávka, spolu s autorem budete stopovat jaguára v belizském pralese, navštívíte nejděsivější hřbitov světa ležící zapomenutý hluboko v poušti Atacama a potvrdíte si, že v Kolumbii nejdou pro výstřel daleko. A když dojde na osudové setkání se čtyřnohou tulačkou Norií ve vysušené chilské pampě, přesvědčíte se o tom, že láska hory přenáší. A někdy i ty šestitisícové.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: