HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Kateřina Petríková

Kateřina Petríková

Kateřina Petríková prozkoumala téměř 50 zemí světa na 4 kontinentech při cestách za divokou přírodou, místními lidmi, sportem a dobrým jídlem. Nejvíce si váží cesty do zimního Ladakhu, čtvrtletního putování JVA a 900 pěších kilometrů po Camino de Santiago, které ji k cestování prakticky přivedlo. Je šéfredaktorkou cestovatelského portálu www.HedvabnaStezka.cz, čímž se jí podařilo splnit koníčky a práci v jedno.

Na kolik se cítím

Nikdy přesně nevím, kolik je mi let. Počítám to přesně 1x za rok v den svých prvomájových narozenin.

Navštívené země

1. Island, 2. Švédsko, 3. Norsko, 4. Finsko, 5. Dánsko, 6. Polsko, 7. Estonsko, 8. Litva, 9. Lotyšsko, 10. Nizozemí, 11. Německo, 12. Andorra, 13. Francie, 14. Velká Británie, 15. Itálie, 16. Vatikán, 17. Monako, 18. Švýcarsko, 19. Rakousko, 20. Maďarsko, 21. Slovensko, 22. Rumunsko, 23. Slovinsko. 24. Chorvatsko, 25. Albánie, 26. Řecko, 27. Černá Hora, 28. Bosna a Hercegovina, 29. Malta, 30. Turecko, 31. Španělsko, 32. Portugalsko, 33. Maroko, 34. Tunisko, 35. Omán, 36. Kyrgyzstán, 37. Srí Lanka, 38. Nepál, 39. Indie, 40. Barma, 41. Thajsko, 42. Laos, 43. Vietnam, 44. Kambodža, 45. Kolumbie, 46. Bolívie, 47. Peru, 48. Chile

Nejdelší cesta

Časově asi čtvrt roku v jihovýchodní Asii. Na kroky rozhodně 900 pěších kilometrů po Camino de Santiago. A co se délky mentálního účinku týče, tak asi zimní putování po Ladakhu.

Cesta, které si nejvíce vážím

Vážím si úplně všech svých cest, ať už těch krátkých do Beskyd, dlouhé týdny trvajících výprav na východ, evropských mikrodobrodružství s dcerou nebo těch jdoucích hluboko pod kůži kdesi mimo čas a prostor hluboko v horách.

Proč cestuji a co mi cestování dalo a vzalo

Cestování mi vzalo omezenost a neznalost. Dalo mi pochopení, jak málo toho o světě vím, pokoru a snad i skromnost, které dnes považuji za jedny z nejdůležitějších lidských vlastností.

Zvláštní záliby během cestování

Deník, který se z cestovatelského pomalu proměnil na každodenní.

Největší cestovatelský sen

Neměřit své cesty na navštívené země, prolétané kilometry, nejvzdálenější kouty. Umět hledat onen tajemný pocit dobrodružství i za domem.

Články autora

9 tipů na podzimní čtení pro cestovatele a dobrodruhy
Knižní tipy

9 tipů na podzimní čtení pro cestovatele a dobrodruhy

Na podzim má čtení tu správnou atmosféru. Venku je sychravo, brzy je tma a to přímo vybízí k tomu, udělat si pohodlí a začíst se do knížky. Vnímáte to taky tak?

TIP NA VYBAVENÍ: jógový set od YOGGYS
Tipy na vybavení

TIP NA VYBAVENÍ: jógový set od YOGGYS

Jóga na cestách vás čtenáře poslední dobou dost zajímá a cítíme, že cesty za poznáním nejen světa kolem nás, ale i toho světa uvnitř nás je v posledních letech velkou a důležitou cestovatelskou vlnou. Však tomu moc dobře rozumíme! V redakci máme také hned několik jogínek, které s sebou podložku „tahají“ prakticky na jakoukoliv menší i větší cestu. Tentokrát jsme ve spolupráci s firmou YOGGYS dostali možnost otestovat jejich jógové podložky a sety kompletního vybavení a musíme říct, že jsme byli opravdu velmi mile překvapení!

8 tipů na letní čtení (a poslech)
Knižní tipy

8 tipů na letní čtení (a poslech)

Čtete v létě spíš oddechové knížky, těžší témata, nebo cestopisy? Ať to máte jakkoli, z našeho výběru tipů na letní čtení (a poslech) si určitě vyberete.

TIP NA VYBAVENÍ: Střešní stan Thule Tepui na naši cestu přinesl větší svobodu a zároveň dostatek pohodlí
Aktuality

TIP NA VYBAVENÍ: Střešní stan Thule Tepui na naši cestu přinesl větší svobodu a zároveň dostatek pohodlí

Přiznám se, že na cestách miluji jednu věc úplně nejvíc, a tou je svoboda. Možnost kdykoliv zůstat na místě déle nebo se naopak rychle přesunout třeba kvůli počasí. Na letošní část léta jsem dostala možnost otestovat poprvé střešní stan a díky němu se mi ten pocit svobody podařilo snadno vytvořit. S rodinou jsme měli na střeše našeho Volkswagenu namontován Tepui Foothill od Thule, který nám poskytoval úkryt a pohodlí při třítýdenní cestě po pevninské Itálii a Sardinii.

Nejhezčí národní parky Německa: velký přehled
Cestopisy a reportáže

Nejhezčí národní parky Německa: velký přehled

Vybrali jsme pro vás 7 nejzajímavějších národních parků Německa. V našem výběru jsme zohlednili zejména různorodost a jedinečnost jednotlivých oblastí. Pokud byste se tedy rozhodli navštívit všech 7 parků, rozhodně se nebudete nudit a na každém místě najdete něco nového!

TIP NA VYBAVENÍ: jóga pomůcky na cesty od české značky Dhaara
Aktuality

TIP NA VYBAVENÍ: jóga pomůcky na cesty od české značky Dhaara

Dhaara je úžasná česká značka designových kousků na jógu, a protože lidé, kteří za ní stojí, sami rádi podnikají cesty za poznáním, rozhodli se i do svých produktů vložit spoustu praktičnosti a mnoho z nich vytvořit tak, aby se skvěle hodily na každodenní použití i cesty za poznáním. Několik věcí za námi docestovalo až do redakce, my jsme si dali pár týdnů na testování a teď vám s radostí představujeme několik kousků, které se neztratí v žádné „cestovatelsko-jógové domácnosti“.

Nejhezčí levady na Madeiře: 6 zapomenutých stezek prakticky bez turistů
Cestopisy a reportáže

Nejhezčí levady na Madeiře: 6 zapomenutých stezek prakticky bez turistů

Zavlažovací kanály „levadas“ jsou jedním z nejtypičtějších znaků Madeiry. Jejich hlavní funkcí je rozvádět vodu z vlhkého severu ostrova na jeho suchý jih. Historie levad sahá až do 15. století a dostat se k informaci, kolik přesně kilometrů jich na ostrově najdeme, je téměř nemožné.

Kastilie, León a La Rioja – Cestou po Camino de Santiago
Cestopisy a reportáže

Kastilie, León a La Rioja – Cestou po Camino de Santiago

Z kastilských zlatavých plání občas vykukují kopce korunované velkolepými strážními hrady, zelené oživení se ale koná až v živější vinařské oblasti podél řeky Río Duero na západě či v malé samostatné provincii La Rioja. Pouť vede přes úchvatná historická města León, Burgos a Salamanca, v nichž musíte ztrávit minimálně den, abyste načerpali atmosféru časů dávno minulých.

Tipy na březnové čtení
Knižní tipy

Tipy na březnové čtení

Březen, za kamna vlezem. A abychom se tam nenudili, připravili jsme pro vás tipy knížky k přečtení i k poslechu a k tomu tři tipy na knihy o pozornosti a meditaci. Co právě čtete vy a co na vás v knihovně čeká?

TIP NA KNIHU: Martin Loew a jeho deník z Aljašky
Aktuality

TIP NA KNIHU: Martin Loew a jeho deník z Aljašky

Cestovatel, dobrodruh a skvělý fotograf Martin Loew napsal svou první knihu, a to o Aljašce. Přesně 30 dní cesty, 91 stran, 34 velkých fotografií, 35 poznámek pod čarou, spousta odkazů na zajímavé informace.

1 2 3 92