TIP NA VYBAVENÍ: Stan Bergans Wiglo

TIP NA VYBAVENÍ: Stan Bergans Wiglo

Odjakživa miluji cesty se stanem, dávají mi pocit dobrodružství, svobody, a hlavně splynutí s přírodou, a to i když spím v (nějakém vymazleném) kempu. Pobyt venku 24 hodin denně je pro mě totiž naprosto úžasný, blahodárný a hlavním synonymem pro slovo „dovolená“. Taky svým dvěma dětem se snažíme dopřát tenhle krásný a jedinečný způsob cestování.

Nicméně náš původní stan nám už ve čtyřech nestačí a v létě testovaný střešní stan Thule jsme museli v srpnu vrátit :-), a tak jsme si na podzimní výjezd k Lago di Garda vypůjčili zase něco trošku jiného: naprosto úžasný červený „velestan“ od firmy Bergans. A přiznávám, že mě model Wiglo uchvátil na první dobrou, a co teprve děti…

Proč je stan skvělý

Bergans Wiglo se vyrábí ve dvou velikostech: pro čtyři a pro šest osob. V obou případech by se do prostoru měl vlézt tento počet lidí dokonce i s bagáží a myslím, že to nebude vůbec problém, koneckonců oblast spaní má 8,4 m2. My jsme si z NorskaModa.cz vypůjčili model pro 6 lidí a udělali jsme si z něj na deset dní takovou základnu na severu Lago di Garda v Arcu a vyráželi za horami a lezením do okolí.

Největší radost mi udělala asi téměř kulatá základna, díky níž jsme si ve stanu připadali trošku jako v indiánském týpí nebo možná ještě spíše jako v kyrgyzské jurtě. Koneckonců jsme si ho hezky dozdobili světýlky a kobercem, abychom si tam i náš večerní čas hezky užili.

Stan má celkem tři vstupy, ale jen jeden je hlavní, prostornější a nejlépe se otvírá. V podstatě celý vnitřní prostor tvoří vnitřní ložnice, která je extrémně prostorná. Pokud ve stanu budete čtyři a dva z vás budou děti (3,5 roku a 8 měsíců), tak v něm můžete doslova tančit 🙂 My jsme tu nakonec taky trávili docela dost času, protože v říjnu už je dlouho tma a noci jsou dost chladné (ráno jsme dokonce ze stanu sklepávali jinovatku).

Norská móda je výhradní dovozce značky Bergans do ČR. V portfoliu Norské módy je dnes více než 15 značek, které jako importér na českém a slovenském trhu exkluzivně zastupuje. Norská móda je přitom významným dodavatelem outdoorového oblečení pro prodejní sítě HUDYsport, Rockpoint nebo Intersport. Norská móda vybavuje nespočet českých expedic a obléká Horskou službu České republiky. Více na www.norskamoda.cz.

Intuitivní stavění

Přiznávám, že jsme si stan mohli zkusit postavit nejprve doma, a ne s tím poprvé bojovat po 9 hodinách cesty v totální tmě a dvěma vzteklýma dětma, ale nakonec to bylo dost rychlé a intuitivní, takže jsme ve dvou zápasili snad jen s nestandardně (a pro nás nezvykle) velkým rozměrem.

Stan je dvouplášťový, ale tropiko je s ložnicí spojené, a stan se tak staví rychleji. Jsou tu celkem tři typické stanové tyče s gumičkou, které tvoří zmíněné tři vchody, plus jedna silná tyč, která se vztyčuje uprostřed ložnice. Pak už si musíte vyhrát s vypínáním, aby Wiglo dostal hezký tvar.

Děti si stan zamilovaly.

Promyšlený do detailů

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak stanu moc nemám co vytknout. Na to, kolik pojme lidí, je sbalený extrémně kompaktní a váží jen 8850 g. Vybavený je vším potřebným, nechybí bouřkové rohože dole na tropiku, nechybí ani síťky proti hmyzu. Nahoře je důmyslný systém větrání a větrat se dá velmi rychle a snadno taky otevřením všech vchodů zároveň. I když bylo hodně vlhko, stan zůstával uvnitř suchý a materiál vydržel nepropouštět ranní rosu ani déšť.

Takže tenhle stan je za mě perfektním tipem, jak si ozvláštnit dovolenou, ať už s početnou rodinou nebo s partou kamarádů. Je pohodlný v jakémkoliv ročním období, rychle se staví, složený nezabere mnoho místa a je úžasně prostorný a vysoký (snadno se v něm postavíte).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: