Světoví x Obzory: Globalizovaná Indie pohledem Pavly Jazairiové

Světoví x Obzory: Globalizovaná Indie pohledem Pavly Jazairiové

V podcastu, který jsme natáčeli na cestovatelském festivalu Obzory,
jsme se bavili s Pavlou Jazairiovou, českou spisovatelkou a reportérkou. Mezi její díla patří kniha Globalizovaná Indie, na jejíž motivy měla na festivalu přednášku.

Paní Jazairiová v Indii za posledních 30 let strávila více než rok a půl života, zemi proto zná před i po příchodu globalizace. Nebude divu, že se za tuto dobu Indie obrovsky změnila. Globalizace však nepřinesla jen nasycení domácího trhu, ale také mnoho negativních stránek konzumního způsobu života, jako je v Indii nechvalně známé znečištění. V kombinaci s náboženským založením země pak dochází ke zvláštním kulturním posunům, kdy i tak posvátné řeky, jako je Ganga či Jamuna, lze ponechat znečištěné, jelikož jim to nijak neubírá na jejich svatosti. Další informace o Indii, třeba zkušenosti paní Jazairiové s indickým kastovním systémem, nebo důvody, proč se v Mumbai nachází jedny z nejdražších domů světa, se doslechnete v celém podcastu. Příjemný poslech!

Přijď na Festival OBZORY i letos. Bude o víkendu 12.-13.11. a zase plný zajímavých lidí, kteří cestují a předají ti tipy a inspiraci.

Pavla Jazairiová, host festivalu Obzory a podcastu Světoví

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí