HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Podcast SVĚTOVÍ

Podcast SVĚTOVÍ

Hosté podcastu SVĚTOVÍ s diváky a posluchači sdílejí příběhy z celého světa. Od zkušeností se životem v zahraničí, po dobrodružné výpravy do míst, kam turisté nejezdí. Jejich povídání navíc obohacují fotografie a videa z míst, o kterých je řeč.


Články autora

PODCAST SVĚTOVÍ: Lost Czech Man – Ztracen na Hedvábné Stezce
Rozhovory s cestovateli

PODCAST SVĚTOVÍ: Lost Czech Man – Ztracen na Hedvábné Stezce

Martin Půlpán alias Lost Czech Man je český cestovatel (nebo jak on sám sobě říká, kluk s baťohem), který se na podzim roku 2018 vydal toulat světem. Bez plánu se mu během rok a půl dlouhé cesty podařilo projet Hedvábnou Stezku, putoval z Evropy přes Turecko, Írán, Kavkaz, střední Asii až do Číny, odkud pokračoval do jihovýchodní Asie. Tam ho v březnu 2020 zastihla pandemie, která ho přiměla k návratu zpět a cestu tak nechala otevřenou k případnému volnému navázání. Jeho pravidlem č. 1 bylo cestovat výhradně po zemi, tedy bez letadel a přeletů z místa na místo. Tento způsob mu proto přinesl nespočet zážitků a historek s místními, kteří ho v průběhu cesty vítali, hostili a zpovídali o zajímavé příběhy.

PODCAST SVĚTOVÍ: Soňa Bulbeck – Život v Saúdské Arábii
Aktuality

PODCAST SVĚTOVÍ: Soňa Bulbeck – Život v Saúdské Arábii

Soňa Bulbeck je slovenská spisovatelka, která strávila šest let života v Rijádu, hlavní městě Saúdské Arábie. V podcastu SVĚTOVÍ sdílela své zkušenosti z této západoasijské země a rovněž představila svou knihu Tajemství Závoje, ve které je dále detailně popisuje. V Rijádu pracovala jako soukromá učitelka angličtiny, mohla tedy zažít, jak funguje saúdskoarabská rodina a vztahy v ní, v podcastu proto vyvrací a potvrzuje mnohé mýty, které o fungování islámského světa panují.

PODCAST SVĚTOVÍ: Pavel Svoboda – Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku

PODCAST SVĚTOVÍ: Pavel Svoboda – Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku

Pavel Svoboda, geograf, cestovatel a toulavý fotograf. V podcastu SVĚTOVÍ povyprávěl o své sedmiměsíční cestě z Moskvy do Bangkoku, kterou zdokumentoval v knize Napříč Asií plné krásných fotografií. Velkou část cesty projel na Transsibiřské magistrále, dozvíte se tedy mnohé z toho, jak cestování na této legendární trati funguje. Putování jej poté zavedlo do Mongolska, kde se střetl s tvrdou realitou této země – alkoholismus, chudoba a kontrast života v hlavním městě a mimo něj. To vše na podkladu nádherné přírody jako z katalogu. Svou cestu Pavel zakončil v jihovýchodní Asii, odkud si přivezl plno vzpomínek na animistické tradice v Barmě a na setkání s tzv. žirafími ženami.