Co je nového v knižním světě JOTA

Co je nového v knižním světě JOTA

Nakladatelství JOTA vydává každoročně několik stovek knižních titulů. Zde vám přinášíme tipy na kvalitní cestovatelské počtení, které vás nadchne a možná i inspiruje k samotné cestě.

Stezka Českem: Nové příběhy

Jak se stalo, že z nápadu party kamarádů vznikl první oficiální přechod po hranicích České republiky, který nadchl tisíce lidí? Proč o něm Česká televize natočila seriál? A co chystá BBC? Proč je lepší na Stezku Českem vyrazit než plakat doma do polštáře a čekat, až zahřmí? Proč je rozumnější užívat si zážitky než jen sbírat rekordy v ušlých kilometrech? Co zažívají Trail Angels během svých setkání se Stezkaři? Opravdu už na Stezku chodí i trekingové kozy? A mohou se potkat s papouškem? A proč se Stezkaři scházejí na pracovním úřadě? A můžete jet na kole, nebo ho musíte nést na zádech?

Odpovědi na tyto a tisíce podobných filozofických otázek naleznete jen v této knize. Navíc hrozí, že se u toho skvěle pobavíte. Rozsviťte tedy lampičku, dejte si nohy do sucha a nechte se unést k hranicím naší republiky, kde statečné ženy a zavilí mužové hrdinně zdolávají kilometry v horách s batohem za přízně i nepřízně počasí a přitom zjišťují, že se výborně baví. A najednou zjistíte… že můžete jít taky!

Richard Konkolski. Být první

Nejslavnější český mořeplavec Richard Konkolski (* 6. 7. 1943, Bohumín) svou první plachetnici Niké začal stavět ve sklepě bohumínského paneláku. Z modřínu, který sám našel, pokácel a nařezal z něj prkna. Vítěz řady námořních závodů dosáhl 12 světových rekordů, třikrát sám obeplul zeměkouli. Poprvé na druhé nejmenší lodi historie a jako první suchozemec v dějinách. Svému snu obětoval všechno. Poznal svět, reprezentoval vlast, stavěl dům domorodému náčelníkovi, večeřel s princem Philipem, rval se s divokými vichry, přežil těžké bouře i vymrštění z lodi do oceánu, kde bojoval o holý život. Posouval hranice možného. Mnohokrát byl na své přetížené lodi k smrti vyčerpaný, promrzlý, promočený, zraněný a na pokraji sil. Zasloužilý mistr sportu a čtyřnásobný jachtař roku ve třech různých zemích strávil na mořích a oceánech víc než pět let.

Kočičí kožich a velbloud u Velké čínské zdi

Tato kniha není klasický cestopis! Bohatých romantických popisů nejznámějších turistických destinací se nedočkáte. Místo toho se připravte na pořádnou nálož komických příhod, které je možné zažít snad pouze na Dálném východě.

Ve více než sedmdesáti krátkých kapitolách přibližuje Dominika Sakmárová čtenáři situace, které prožila během pobytu v Číně a na Taiwanu, tehdy ještě jako studentka sinologie, a seznamuje ho s tamější realitou. Píše nejen o nesnadných pokusech začlenit se, ale zaznamenává i to, co prožila s jinými studenty, zahraničními i místními. Někteří z nich se pak společně s ní podívají i na východní Slovensko.

Humorné historky celou knihu odlehčují a dodávají jí na čtivosti. Glosovány jsou rovněž odlišnosti mezi evropskou a asijskou kulturou. Kočičí kožich a velbloud u Velké čínské zdi tak nemusí zajímat pouze zapálené cestovatele a nadšence do exotiky, ale i ty, co se nebojí učit novým věcem a mají rádi svižná vyprávění, jež nepostrádají nadhled.

V dubnu navíc Dominice vychází další kniha – Korejské halušky, Veselé historky z cest po Jižní Koreji. Autorka se tentokrát vydává za dobrodružstvím s celou svou rodinou do hypermoderní Jižní Koreje, země, která musí být ve všem o krok napřed a kde berou platební karty i u stánku s cukrovou vatou.

Nikdy to nevzdávej

Improvizujte, adaptujte se, vyhrajte. A především – nikdy, nikdy, nikdy to nevzdávejte! Vypravte se s Bearem Gryllsem na inspirativní cestu. která vám může pomoct najít vaši vlastní.

Světově proslulý dobrodruh Bear Grylls prozkoumal místa, na která by se odvážil jen málokdo. Nyní se o své osobní příběhy i zážitky s řadou nejrůznějších celebrit, které se zúčastnily jeho populárních televizních pořadů, podělí i s vámi. Grylls na stránkách této inspirativní knihy popisuje svůj život od chvíle, kdy vstoupil na televizní obrazovky, bere čtenáře na svá nejslavnější dobrodružství, sdílí s nimi zážitky z oblíbených expedic a popisuje své nejdramatičtější souboje o přežití.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: