Pozvánka na křest knihy – Hledání střední cesty + diskuze na téma hledání rovnováhy, autenticity a přirozenosti.

Pozvánka na křest knihy – Hledání střední cesty + diskuze na téma hledání rovnováhy, autenticity a přirozenosti.

Křest knihy a diskuze s profesorkou Annou Hogenovou, přírodovědcem Kryštofem Jarmarem a vizionářem Vítem Thoriem o hledání rovnováhy, autenticity a cesty ke kořenům. Kniha Hledání střední cesty je psaná na motivy beatnické generace, je sbírkou příběhů moderní subkultury Rainbow. Zároveň je výpravou do indické Himálaje za tibetskými buddhisty, mystiky, cestovateli, jogíny i obyčejnými lidmi.

„Šest let jsem objevoval způsoby života, které nejsou založeny na monotónní práci a koloběhu materiálního požitkářství. Neříkám, že podobný styl života je pro každého, ale každý si v něm může najít inspiraci. Často slýchám, že mladí lidé hledají v dnešním světě alternativní možnosti, jak žít. Po šesti letech psaní, cestování, poznávání a studia na čtyřech fakultách UK přináším první díl příběhu, který je nahlédnutím do systémů, které zkrátka fungují jinak.“ 

Čas a místo

30. 11. 2023 , 19:00 – 23:00
Centrum Loreto, Štorchova 1555/5, 180 00 Praha 8-Palmovka, Česko

Hlavním programem bude diskuze s váženými hosty:

  • Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc – česká filosofka, vedoucí katedry filozofie HTF UK, oblastí jejího výzkumu je fenomenologie a otázky, které souvisejí s bytím v jasnosti a pravdě.
  • Jiří Kryštof Jarmar – zapálený přírodovědec, cestovatel a tvůrce podcastů Brain We Are (brainya.org).
  • Vít Thorio – vizionář a zakladatel sociální sítě feeltrees.com a společenství Kmene Země, který žije na rodovém statku a zajímá se o přirozenost ve všech aspektech života.

Na téma:
1.) Smysl, vůle a změna
2.) Rovnováha
3.) Bytí z vlastního pramene
4.) Svoboda vs. hranice
5.) Cestování & hledání autenticity
6.) Štěstí jako míra seberealizace
7.) Návraty ke kořenům
8.) Domorodé kultury

Na křest knihy bude navazovat (až dvouhodinový) koncert Kmene Země (Sebastian Prax, Vít Thorio, Petr Vašák a další…), takže si po celé diskuzi zazpíváme a společně rozezníme celý sál! 🎻

Během večera se budete moci občerstvit (hotovost s sebou), případně si zakoupit knihu, zpěvník a další díla hostů. Kromě toho vám uvaříme také kakao i domácí masala čaj.

Registrovat se můžete zde: https://www.zivycchikung.com/events/hledani-stredni-cesty Maximální kapacita je pouze 150 osob. Příspěvek na prostor a energie: 300kč.

Více informací naleznete na FB události, kde se také můžete podívat na video pozvánku s paní A. Hogenovou.

Kniha Hledání střední cesty

Hledání střední cesty

Žánr: Cestopisný román, Duchovní literatura
1. vydání 11.8.2023., 364 stran, nakladatelství Klika.

Anotace:
Student přírodních věd Sebastian se na výpravě do Španělska setkává s komunitou hnutí hippies. Netuší, že tahle cesta změní celý jeho život!

Po návratu do Prahy začíná žít podle vlastních pravidel a vnášet volnost do svého studia, které brzy opouští a odlétá do Himálaje, kde tráví dva měsíce s buddhisty a staví hokejové hřiště. Na severu Indie prožívá tragikomické příběhy, projíždí nejvyšší průsmyky světa na motorce, poznává lidi z různých kultur a objevuje malinkaté nevšední moudrosti, díky nimž začíná realizovat svou vnitřní svobodu.

Po návratu do velkoměsta opět upadá do vyčerpávajícího koloběhu studia a práce. Moderní paradigma uspěchané společnosti o půl roku později transformuje výpravou do Maroka a znovu do Himálaje.
Druhá cesta do Indie i zkušenost s hnutím Rainbow Family je přímým manifestem umělecké kreativity, individuálního božství a láskyplného života, který je založen na hlubokém plynutí v přítomnosti. Duševní klid vyživuje všechny součásti lidského bytí a přináší skutečnou radost. Radost, v jejíž existenci doufal při dlouhých meditacích na balkóně studentského bytu na Arbesově náměstí.

Nejširší nabídku průvodců a map Indie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: