5 důvodů, proč cestovat s dětmi, dokud jsou malé

5 důvodů, proč cestovat s dětmi, dokud jsou malé

Levné letenky pro děti, žádné omluvenky do školy, ani žádná dovolená v zaměstnání. To a další důvody proč cestovat s dětmi, dokud jsou ještě malé.

1) Děti do 2 let mají levné letenky

Často mi píšou rodiny s tím, že mají už starší děti a platit letenku 4x dovolenou dost prodraží. Já radím, vyražte někam daleko, protože na dálkových letech ušetříte nejvíc. Náš roční Bruno letěl na Maledivy za 400 Kč, ale čtyřletý Adam za 16 tisíc. Úspora je sice vykoupena tím, že dítě musíte mít celou cestu na klíně, protože nemá vlastní sedadlo, ale za mě to za to stojí.

2) Program určujete vy

Tohle je trochu sporné, protože je jasné, že na cestách budete chtít respektovat režim dítěte – kdy potřebuje spát, kdy potřebuje pohyb,…Nicméně bude většinou jedno, kde to je. Naše děti spaly hezky v kočárku, zatímco my procházeli uličky města, zastavili se na kávu. Pak jsme našli dětské hřiště, aby se mohly pořádně protáhnout. Pořád je ale baví zamířit tam, kde to zajímá nás. 

3) Neřešíte omluvenky

Děti školou povinné nebo předškoláci ve školce. Už to není tak jednoduché jako dřív, kdy jste dítě s sebou na cesty vzali kdykoliv. Když zrovna byly levné letenky. Nemuseli jste v instituci nic zdůvodňovat, žádné omluvenky. Rodiče větších dětí pak mají velkou starost už od ledna: Kam s dětmi o letních prázdninách? Pojedeme na dovolenou. Jenže to vyjde vždy dráž.

4) Nepočítáte dny dovolené

Rodič, který je s dítětem na rodičovské dovolené, může na cesty vyrazit klidně v úterý a vrátit se ve čtvrtek, třeba do Málagy, nebo kam to zrovna levně lítá. Samozřejmě je otázkou, jak to skloubit s druhým rodičem, ale pokud máte štěstí na práci na dálku nebo částečný home office, proč se třeba v únoru neuklidit na Kanárské ostrovy?

Home exchange na Floridě
Home exchange na Floridě

5) Budete si to pamatovat

Někteří tvrdí, že cestovat s malými dětmi je zbytečné, že si to stejně nebudou pamatovat. To si nemyslím. Myslím si, že tím, jak žijeme, ukazujeme svět našim dětem, které se právě od toho následně odrazí, aby našly svůj vlastní život. Jenže já stejně necestuji kvůli dětem, ale kvůli sobě. Baví mě to a chci jim to ukázat. A i kdyby na to moje děti jednou nevzpomínaly, budu já, kdo bude mít plno krásných vzpomínek. Sobecké? Ne, není to na ničí úkor.

5 důvodů, proč cestovat s dětmi, dokud jsou malé

Mnohem více rad a užitečných tipů najdete na webu cestujzababku.cz, kde Tereza doporučuje vybavení na cesty pro děti, dozvíte se o home exchange, nebo o tom, jak kupovat levné letenky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: