Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Varšava, Mazurská jezera, pláže a majáky na pobřeží Baltského moře, přístav Gdaňsk s historickou částí, starobylý Krakow, Wroclaw, hrad Malbork a Poznaň.

Cestopisy z Polska

Polsko je rozlehlá evropská země, která tvoří hranici mezi západem a východem. Je to přísně katolická země, proto je zde spousta církevních památek a dodržují se náboženské zvyky a tradice.

Osvětim, Polsko

Země má krásnou přírodu. Známá jsou především Mazurská jezera na severu země a pobaltské pobřeží s plážemi, které jsou v některých místech odděleny od vnitrozemí písečnými dunami. V polských Beskydech a Karpatech se nacházejí národní parky s nepřeberným množstvím fauny a flóry. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Polska.

Černé jezero pod Rysmi, Tatry, PolskoČerné jezero pod Rysmi, Tatry, Polsko

Vstup do koncentračního tábora Osvětim, PolskoVstup do koncentračního tábora Osvětim, Polsko

Tradiční domy, polské Tatry, PolskoTradiční domy, polské Tatry, Polsko

Zajímavosti v Polsku

Historické památky lze navštívit především v Krakowě, Wroclawi a ve Varšavě, která však byla za 2. světové války těžce vybombardovaná. Nezanedbatelný je v Polsku vliv židovského obyvatelstva, jehož stopy se dnes nacházejí na četných židovských hřbitovech a v tajemných uličkách. Za pozornost stojí také křižácké hrady, především mohutný Malbork.

Další fotky z Polska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: