Peníze a ceny

Keňa je poměrně levnou zemí, co se týká ubytování, jídla a dopravy. Rozpočet vám ale navýší vstupy do národních parků a safari. Samozřejmě vše záleží na tom, jakému stylu cestování dáváte přednost.

Měnou je keňský šilink (KES). V Nairobi a Mombase je možný výběr z bankomatů (USD/Euro). Peníze lze dále měnit přímo v bance nebo směnárnách.

Úroveň, čistota a cena ubytování je různá, je dobré nejdříve obejít více míst a o cenách smlouvat. V národních parcích jsou levné kempy, v horách je teoreticky možné spát ve stanu kdekoliv.

Aktuální informace o cenách za vstupy do národních parků lze najít na webu Kenya Wildlife Service – http://www.kws.org/tourism/tariffs.html

Orientační ceny

  • do národního parku Masai Mara vychází nejlevnější safari s místní agenturou (z Nairobi) kolem 120 USD za osobu na den. V ceně je vstup, doprava, kemp, jídlo a řidič (průvodce). Investice se rozhodně vyplatí.
  • Ceny za ubytování: Pokoj pro 2 osoby v Nairobi 1200KES, Mombase 800KES, Lamu 1000KES. Kemp u jezera Naivasha 500KES/stan.
  • Ceny za jídlo: Menší oběd zpravidla vyjde na 200KES (kuře s hranolky), větší pak na 600KES (ryba, brambory, salát, pití). Káva, čaj nebo čerstvý džus je od 20KES.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: