HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Boříme mýty a předsudky o Africe aneb nebojte se cesty na černý kontinent

Boříme mýty a předsudky o Africe aneb nebojte se cesty na černý kontinent

O Africe kolují nejrůznější mýty, předsudky, báchorky a zvěsti. Mediální obraz „černého kontinentu“ zahrnuje divoká zvířata, šelmy, opice, stáda slonů a antilop, která ale mizí a stávají se čím dál ohroženější, a také chudé, nebohé děti, které nemají vzdělání, nemají co jíst a nečeká je žádná budoucnost.

Objevte to nejlepší z Keni – safari, horský treking i starodávná města s jedinečným geniem loci

Pokud byste se rádi vydali do oblasti „černé“ Afriky, je Keňa ideální zemí. Zapůsobí na vás především díky své rozmanitosti. Kromě několika safari jsou tady i národní parky v horách, krásné pláže a korálové útesy na pobřeží Indického oceánu. Lidé jsou přátelští a cestovat po vlastní ose není velký problém.

K čemu jsou Masajům mobilní telefony? Jak tradiční svět původních kmenů přichází do střetu s tím moderním

Tanzanští Masajové jsou hrdí na svůj tradiční způsob života. Muži a chlapci přes den pasou obrovská stáda dobytku, zatímco ženy se starají o domácnost. A když něco potřebují, zavolají si na mobil.

ROZHOVOR: Jak procestovat a užít si Afriku co nejvíce radí Jaroslav Blicha

ROZHOVOR: Jak procestovat a užít si Afriku co nejvíce radí Jaroslav Blicha

Afrika je neskutečně různorodý kontinent a zajímavý kontinent. Bohužel (nebo možná bohudík?), stále není mezi cestovateli tak populární, jako třeba JV Asie. Cestovatel a zakladatel cestovní kanceláře Dream Africa Jaroslav Blicha má Afriku v malíčku. Zeptali jsme se ho na užitečné tipy, jak tento kontinent procestovat a užít si ho co nejlépe, ať už jako sólo cestovatel-dobrodruh, digitální nomád nebo se skupinou přátel. Inspirujte se!

Perly východní Afriky: méně známá a levnější místa

Perly východní Afriky: méně známá a levnější místa

Mezi země východní Afriky jsou řazeny mj. Keňa, Tanzanie, Uganda a Rwanda. Tyto země jsou překrásné a rozmanité, avšak poznávací zájezdy do těchto krajin se soustředí pouze na několik nejznámějších destinací – většinou komerčních a přeplněných. Prozradíme vám tajné perly východní Afriky, méně známé a v mnoha případech levnější destinace, které však svou krásou a nevšedností mnohdy překonávají ony destinace nejznámější.

Objevte krásu Afriky s cestovní kanceláří Dream Africa

Objevte krásu Afriky s cestovní kanceláří Dream Africa

O druhém největším kontinentu naší planety stále koluje spousta nejasných a zkreslených představ – chudoba, nemoci, nestabilní bezpečnostní situace… Afrika nabízí ale spoustu přírodních i kulturních skvostů, které by byla škoda nechat si ujít jen kvůli nepřesným informacím. Pokud se neodvažujete do Afriky vydat sami nebo nepatříte mezi zkušené cestovatele, doporučujeme obrátit se na odborníky z CK Dream Africa.

Po stopách divokých zvířat na safari v Keni aneb velká migrace zblízka

Po stopách divokých zvířat na safari v Keni aneb velká migrace zblízka

Keňská republika leží ve východní Africe u břehů Indického oceánu. Keňa je zhmotněním představ o pravé Africe – rozprostírají se zde nekonečné savany, deštné pralesy a hory obydlené stády zvířat včetně té nejkrásnější africké megafauny. Je to místo, odkud pochází safari.

Opuštěná divočina cestou z Etiopie do Keni

Opuštěná divočina cestou z Etiopie do Keni

Po téměř měsíci putování po Etiopii jsme dojeli až do populárního údolí Omo. Ani tady nám nechyběly úžasné zážitky. Přijali jsme pozvání náčelníka zapadlé vesnice Hamarů, strávili tu příjemný velice vřelý večer a povečeřeli sorgamové šišky, které jsme zapíjeli mlékem. Vše z jedné kalabaše spolu s ostatními. Zastavili jsme se na místním barevném trhu a potkali příjemné lidi.