Cestopisy a reportáže


ROZHOVOR: Aljaška mě inspirovala
Knižní tipy

ROZHOVOR: Aljaška mě inspirovala

Marie Šnajdrová je Ilustrátorka, cestovatelka, hikerka a horská duše. Poslední roky tráví většinu času na cestách. Společně s Alenou Mahlejovou jako první Češky v loňském roce zdolaly Pacifickou severozápadní stezku. Své okolí se snaží inspirovat k aktivnímu životu, k překonávání sama sebe a k radosti z krásy přírody.

Manhattan nikdy nespí
Města

Manhattan nikdy nespí

Jako obrovská na pět částí rozřezaná pizza s mnoha barevnými toppings vypadá město New York z výšky. Když sem zavítáte poprvé, musíte se rozhodnout, do kterého z dílů se pořádně zakousnete. Do Brooklynu, Queensu, Bronxu či Staten Islandu? Většina lidí zůstane pochopitelně u Manhattanu.

ROZHOVOR: Alča a Mája o PNT – Neobjevený klenot mezi dálkovými traily
Národní parky a přírodní skvosty

ROZHOVOR: Alča a Mája o PNT – Neobjevený klenot mezi dálkovými traily

Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová toho spolu zažily už hodně. Během 10 měsíců objely svět dokolečka, zdolaly PCT, procestovaly Patagonii, ale i Kanadu a Aljašku. Loni se jako první Češi vydaly na zatím zřídka chozený a v Česku neznámý trail, Pacifickou severozápadní stezku.

Florida, země květin
Další duchovní směry

Florida, země květin

Florida je v mnoha ohledech tím nejunikátnějším státem ze všech Spojených států amerických. První lidé se zde objevili před více než 14 tisíci lety. Tito paleolitičtí indiáni museli často utíkat před obřími mastodonty, a když skončila doba ledová, naučili se vyrábět mušlemi zdobenou keramiku. Vše narušil až roku 1513 jeden Španěl – Ponce De Leon.

Cesta severem Kalifornie pokračuje
Města

Cesta severem Kalifornie pokračuje

Naše cesta severem Kalifornie pokračovala, nebo alespoň měla pokračovat. Zatím tomu však nic nenasvědčovalo. Byli jsme uprostřed divočiny s autem, které nechtělo startovat a naši jediní sousedé byli lidé z karavanu poblíž. Přitom jsme měli před sebou dvouhodinový přejezd k jezeru Tahoe a tříhodinovou večerní cestu k San Franciscu.

Na sever Kalifornie
Národní parky a přírodní skvosty

Na sever Kalifornie

Za Severní Kalifornii se někdy uvádí oblast až nad San Franciscem, jindy již od Bakersfieldu, kde končí pouště a začínají horské lesy. Nás v této oblasti nejvíc zajímaly mohutné Sekvoje, Yossemický národní park a jezero Tahoe, kde byl natáčen druhý Kmotr. A samozřejmě jsme se těšili i na květinové centrum Hippies, San Francisco.

Zion, Las Vegas a Údolí Smrti
Města

Zion, Las Vegas a Údolí Smrti

Poté co jsme předchozího večera v pozdních hodinách překročili hranice Utahu s Arizonou, ocitli jsme se nečekaně v jiném časovém pásmu. Místní chtějí mít zřejmě o hodinu delší večer. Před námi byl jeden z nejnáročnějších dnů naší výpravy, chtěli jsme stihnout projít si národní park Zion, vykoupat se v přehradě a večer zakončit v Las Vegas. A den poté nás čekala zkouška žárem v Údolí smrti.

Grand Canyon a Indiáni
Domorodá etnika

Grand Canyon a Indiáni

Ono ráno bylo o poznání chladnější, než jsme byli poslední dobou zvyklí. Byli jsme rádi, neboť nás ten den čekal nejtěžší výšlap celé naší cesty, sestup do Grand Canyonu, a zřejmě také nejdelší cesta autem, téměř 6 hodin.

1 2 3 16