HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

19. 3. 2021 USA by mohlo v půlce května začít s uvolňováním cestovních omezení a bude opět možné cestovat ze Schengenu, Velké Británie a Brazílie do USA. Rozvolňování by mělo zahrnovat i cestování přes pozemní hranice Mexika a Kanady.

11. 11. 2020 Občan ČR nemůže cestovat do USA, pokud v posledních 14 dnech pobýval na území států schengenského prostoru, Velké Británie, Irska, Brazílie, ČLR, Íránu a Jihoafrické republiky. Podstatný není formální pobytový status, nýbrž reálný fyzický pobyt. Opatření platí i pro pobyt v tranzitním prostoru mezinárodního letiště na území některého z uvedených států. I ten je považován za fyzický pobyt na území daného cizího státu. Obdobně nelze do USA cestovat, pokud zde budete pouze přestupovat na jiný letecký spoj a neopustíte tranzitní prostor letiště na území USA.

USA zavedly povinnost předložení výsledku testu na přítomnost SARS-CoV-2 od všech cestujících vstupujících letecky na území USA. Test musí být proveden nejpozději 72 hodin před nástupem cesty a jeho výsledek bude muset být předložen letecké společnosti ještě před odletem do USA. I nadále bude platit doporučení CDC(Centers for Disease Control and Prevention) nechat se ještě jednou testovat mezi 3. a 5. dnem po příletu a současně zůstat doma 7 dnů po příletu.

13.10.2020 Cestovatelé z ČR nemají do USA vstup povolen. (Jedná se o osoby, které ve 14 dnech před příletem do USA pobývaly či projížděly přes rizikovou zemi.)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: