Covid, zdraví a bezpečnost

2. 12. USA zpřísňuje podmínky vstupu do země. Nově je potřeba test před cestou ne starší než 24 hodin.

9. 11. HAVAJ se otevírá turistům! Za stejných podmínek jako zbytek USA. Podmínkou vstupu je ukončené očkování (jako certifikát lze použít „covid pass“ z ocko.uzis.cz), dále negativní PCR test provedený nejvýše 3 dny před odletem. Plus je oproti vstupu do USA ještě povinnost vyplnění online formuláře Safe Travels Hawai’i, ale pouze při letu z kontinentálních USA, což se ale týká většiny cestujících z Evropy.

8. 11. Konečně se otevírá pro očkované cestující USA! A to po dlouhých 20 měsících. Vydejte se třeba do San Francisca.

20. 9. Očkovaní cestující z EU a Velké Británie budou moci od listopadu do USA.

11.8. USA připravuje plán otevření, který se ale bude týkat nejspíš pouze očkovaných cestujících.

29. 7. Spojené státy ponechávají v platnosti dosavadní režim omezující přístup na americké území, včetně zákazu cest pro většinu cizinců ze zemí schengenského prostoru. Médiím to včera sdělil zástupce Bílého domu. Odvolával se přitom na hrozbu koronavirové mutace delta, která v USA přispívá k nové vlně epidemie covidu-19.

6. 5. Předsedkyně Evropské komise uvedla, že v průběhu června budou moci očkovaní cestovat z USA do Evropy a stejně tak v opačném směru! Červen – září je naprosto ideální pro objevení proslulých parků amerického Středozápadu. Očkovaní si zřejmě navíc vychutnají namísto tradičních davů v exponovaných místech neopakovatelnou klidnou atmosféru. Objevit Ameriku neznamená zběsile projet co nejvíce míst. Zaměřte se jen na část a zážitků si odvezete ještě více! Například týden v Yellowstonu hravě překoná zážitky z návštěvy nespočtu jiných parků dohromady.

19. 3. 2021 USA by mohlo v půlce května začít s uvolňováním cestovních omezení a bude opět možné cestovat ze Schengenu, Velké Británie a Brazílie do USA. Rozvolňování by mělo zahrnovat i cestování přes pozemní hranice Mexika a Kanady.

11. 11. 2020 Občan ČR nemůže cestovat do USA, pokud v posledních 14 dnech pobýval na území států schengenského prostoru, Velké Británie, Irska, Brazílie, ČLR, Íránu a Jihoafrické republiky. Podstatný není formální pobytový status, nýbrž reálný fyzický pobyt. Opatření platí i pro pobyt v tranzitním prostoru mezinárodního letiště na území některého z uvedených států. I ten je považován za fyzický pobyt na území daného cizího státu. Obdobně nelze do USA cestovat, pokud zde budete pouze přestupovat na jiný letecký spoj a neopustíte tranzitní prostor letiště na území USA.

USA zavedly povinnost předložení výsledku testu na přítomnost SARS-CoV-2 od všech cestujících vstupujících letecky na území USA. Test musí být proveden nejpozději 72 hodin před nástupem cesty a jeho výsledek bude muset být předložen letecké společnosti ještě před odletem do USA. I nadále bude platit doporučení CDC(Centers for Disease Control and Prevention) nechat se ještě jednou testovat mezi 3. a 5. dnem po příletu a současně zůstat doma 7 dnů po příletu.

13.10.2020 Cestovatelé z ČR nemají do USA vstup povolen. (Jedná se o osoby, které ve 14 dnech před příletem do USA pobývaly či projížděly přes rizikovou zemi.)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: